Nowości Wozy paszowe

Metaltech WP Compact - Nowe wozy paszowe

Data publikacji:

Trzy modele obejmuje nowa seria niskozawieszonych wozów paszowych zaprojektowanych przez inżynierów Metaltechu. Nowe modele nazwano WP Compact.

Założona w 1992 r. firma Metaltech od początku swej działalności zajmowała się produkcją maszyn i urządzeń rolniczych. Obecnie Metaltech z Mirosławca to nowoczesny zakład produkcyjny, biuro konstrukcyjne, w którym powstają kolejne projekty maszyn oraz około 250-osobowa załoga. Zakład Mechaniczny Metaltech jest aktualnie jednym z największych producentów przyczep rolniczych w naszym kraju. Jednak aktualna oferta maszyn obejmuje nie tylko wspomniane przyczepy, ale również rozrzutniki obornika, maszyny do produkcji i zadawania pasz, a także maszyny leśne.

Wozy kompaktowe

Seria nowych wozów paszowych WP Compact to największa nowość w ofercie polskiego producenta. Jednak - jak zapewnia producent - już teraz jest zainteresowanie nowymi konstrukcjami. Maszynami, które swoją oficjalną premierę miały podczas poznańskich targów Polagra-Premiery. Są już ponoć nawet pierwsze zamówienia.
Wozy Paszowe WP Compact wyróżnia fakt, iż są to urządzenia obniżone, przystosowane do pracy w niskich oborach. Cała seria obejmuje trzy maszyny o pojemności skrzyni 8, 10 i 12 m³. Wszystkie modele zaopatrzone są w sztywne osie z oponami 12,5/60 R15. Koła oddalone są o 1,94 m. Wewnątrz skrzyni pracuje jedno mieszadło pionowe z 7 lub 9 nożami docinającymi (w zależności od modelu). Wozy wyposażone są również w dwa przeciwnoże, przy czym jeden z nich jest sterowany hydraulicznie, a drugi mechanicznie. Standardowe wyposażenie obejmuje również wałek odbioru mocy oraz zewnętrzny rozdzielacz hydrauliczny, przy czym sterowanie hydrauliką odbywa się z kabiny ciągnika.
Do poprawnej pracy nowe wozy wymagają ciągnika rolniczego o minimalnej mocy 45 KM - w przypadku modelu WP 8 Compact oraz 55 KM - w przypadku maszyn WP 10 i WP 12 Compact. Każda z maszyn ma regulowaną mechanicznie stopę podporową oraz pomost roboczy. Co więcej, standardowo wozy Compact wyposażone są w wagę z elektronicznymi czujnikami zapewniającymi dokładną kontrolę masy dodawanego składnika paszy.
Skrzynia mieszalnika została wykonana z blachy o grubości 15 mm (ściany boczne dna), 20 mm (dno), a także 8 mm (ściany nadstawy). Każdy z wozów serii Compact zajmuje nieco ponad 2,5 m szerokości oraz 5 m długości. Maszyny wyposażono w dwa okna wysypowe umieszczone na wysokości 60 cm od podłoża. Przydatny jest również wskaźnik otwarcia okna wysypowego.
Producent podkreśla, że do produkcji nowych wozów WP Compact Metaltech wykorzystuje komponenty produkowane przez zachodnie firmy, co ma się przekładać na dużą żywotność. Przykładowo gwarancja na skrzynię przekładniową wynosi 5 lat.

BK

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.