[ATR] Technika Metal-Fach

Metal-Fach - Pługi z Sokółki

Data publikacji:

Jedną z ostatnich nowości konstrukcyjnych Metal-Fachu są klasyczne pługi do orki.

Propozycja firmy obejmuje zarówno modele obracalne, jak i zagonowe.

W ofercie przedsiębiorstwa są przyczepy rolnicze, rozrzutniki obornika, ale także maszyny zielonkowe czy uprawowe. W tej ostatniej grupie dość rozbudowaną rodzinę stanowią pługi do orki. To jedna z największych nowości produktowych z Metal-Fachu.
Specjaliści z Sokółki doszli do wniosku, że oprócz najbardziej popularnych obecnie pługów obracalnych przygotują również serię modeli zagonowych. Dzięki temu kompletna gama pługów Metal-Fachu obejmuje 4 pługi obracalne i 4 pługi zagonowe.
Pługi zagonowe dostępne są jako zawieszane i półzawieszane. Ta druga opcja umożliwiła zaprojektowanie konstrukcji wyposażonych w nawet 8 korpusów montowanych na belce o przekroju 200x200 mm (rozstaw korpusów 1 m). Są to maszyny z oznaczeniem U033. Minimalna liczba korpusów w tym przypadku wynosi 5. Pług wówczas wyposażony jest w tylne koło o wymiarach 400/60-15.5. W pozostałych przypadkach montowane są koła 400/55-22.5. Pługi U033 są standardowo wyposażone w odkładnicę 1085 x 330 mm z lemieszem o długości 520 mm i wysokości 150 mm oraz dłutem 320 x 100 mm. Największa konstrukcja U033 z ośmioma korpusami obciąży TUZ ciężarem przekraczającym 2,6 tony.
Modele zawieszane (U034) oferowane są w wersji 3-, 4- i 5-skibowej. Są to najlżejsze konstrukcje, bowiem ich masa waha się w granicach od 750 do 1150 kg. Zarówno maszyny zawieszane, jak i półzawieszane dostępne są z zabezpieczeniem resorowym oraz hydraulicznym.
Minimalne zapotrzebowanie na moc w przypadku modeli półzawieszanych wynosi odpowiednio 170 KM w najmniejszej wersji i 260 KM w największej (przy uwzględnieniu rodzaju podłoża). Pługi zawieszane U034 wymagają znacznie mniejszej mocy. W zależności od wariantu mowa o 90-150 KM.

... i obracalne

W ofercie Metal-Fachu są również konstrukcje obracalne: U061 i U061/1. Pierwszy pług to model 4-skibowy, natomiast drugi 5-skibowy (4+1). Obie konstrukcje dostępne są w wariantach z zabezpieczeniem śrubowym oraz z wygodniejszym zabezpieczeniem hydraulicznym. Różnice między obiema konstrukcjami dotyczą między innymi masy oraz minimalnego zapotrzebowania na moc. Zestawiając oba modele w tej samej konfiguracji, U061 ma masę 1,5 t, a U061/1 - 1,7 t. Natomiast zapotrzebowanie na moc wynosi odpowiednio 120 i 150 KM. W obu przypadkach mowa o pługu z zabezpieczeniem śrubowym.
Pługi obracalne Metal-Fachu mają montowane odkładnice typu H4S (950 x 350 mm), choć w ramach wyposażenia dodatkowego dostępna jest odkładnica cylindryczna C5. Korpusy rozstawione są co 0,95 m, a prześwit wynosi 80 cm, czyli o 5 cm więcej niż w przypadku pługów zagonowych. Największy pług obracalny z zabezpieczeniem hydraulicznym osiąga masę na poziomie 2,05 t.
 

BK

Fot. firmowe.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.