Aktualności

Mesko-Rol - Gotowi do skoku

Data publikacji:

Spółka Mesko-Rol powstała w wyniku restrukturyzacji Zakładów Metalowych Mesko w Skarżysku Kamiennej. Jako samodzielny podmiot funkcjonuje od 18 lat i w swoje dorosłe życie wchodzi z bardzo ambitnymi planami rozwoju, pozwalającymi patrzeć z optymizmem na kolejne lata, o czym mówi Artur Matan, prezes spółek Mesko-Rol oraz Mesko AGD, w rozmowie z Grzegorzem Antosikiem.

Rozmawiamy chwilę po podpisaniu porozumienia pomiędzy spółkami Mesko-Rol, Mesko AGD i Mesko, które dotyczy szerokiej współpracy między zakładami, stanowiącymi przed 2000 r. jedną całość…
Nie ukrywam, że to, iż poprzednie zarządy nie widziały konieczności współpracy między naszymi firmami, było bardzo dziwne. Zamierzamy to jednak zmienić - współpraca spółek będzie opierać się na wymianie usług - Mesko-Rol i Mesko AGD będą dostarczać półprodukty oraz drobne elementy na potrzeby Mesko S.A. Ta zaś przejmie na siebie m.in. usługi hartowania - do tej pory w tym zakresie korzystaliśmy z usług firm zewnętrznych. Poza tym musimy sobie wspólnie poradzić z całym systemem funkcjonowania wszystkich trzech zakładów, który wywodzi się z poprzedniej epoki i wymaga dużych zmian. Uważam, że z tak dużym partnerem jak Mesko S.A. zakończymy te poczynania sukcesem.
To jednak tylko jedna z wielu zmian, których w ostatnich tygodniach doświadcza spółka Mesko-Rol…
Pierwszą podjętą przeze mnie decyzją było - po ograniczeniu zbędnych kosztów bieżących - rozsądne podniesienie wynagrodzeń pracowników produkcyjnych, które dotychczas były na bardzo niskim poziomie. Stawiamy również na inwestycje. Bardzo dobrą informacją dla całego regionu świętokrzyskiego, który nadal boryka się z dużym bezrobociem, jest planowane zwiększenie zatrudnienia. W ramach realizowanego programu inwestycyjno-rozwojowego kończymy budowę nowej hali o powierzchni 1400 m², kupujemy też nowe maszyny - wraz z tym rozwojem będziemy uruchamiać drugą i trzecią zmianę, co powinno zaowocować zatrudnieniem kolejnych 100 osób.

W związku z tymi wszystkimi posunięciami prawdziwą wisienką na torcie jest rozpoczęcie kooperacji z Ursusem. Jaki jest zakres współdziałania ze spółką z Lublina?
Podczas Agrotech-u Mesko-Rol podpisał również umowę ze spółką Ursus, dzięki której produkowane w Skarżysku-Kamiennej kosiarki czy zgrabiarki trafią m.in. do klientów w Afryce. Produkty pod znakiem Ursus by Mesko-Rol będą dostępne również w sieci sprzedaży Ursusa na terenie całego kraju.
I gdy rok 2017 spółka Mesko-Rol zakończyła ze stratą w wysokości 300 tys. zł, tak rok bieżący na pewno zamkniemy na plusie. . .

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 09/2018
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.