Technika

Mescomp - Ochrona z najwyższej półki

Data publikacji:

Podczas najbliższych targów Polagra - Premiery zaprezentuje swój kolejny ekskluzywny opryskiwacz Hardy Plus oraz szereg interesujących nowości w zakresie osprzętu.

W Poznaniu Mescomp pokaże opryskiwacz Hardy Plus ze zbiornikiem 3,3 tys. l i belką 21 m. Wprowadzone przed ponad dwoma laty opryskiwacze Hardy Max (do 5,5 tys. l i 36 m), oprócz solidnej konstrukcji, doskonale zabezpieczonej przed korozją w procesie kataforezy, oraz polietylenowego zbiornika, z pomysłowym falochronem w formie przebiegającego przez jego środek schowka na akcesoria, wyróżnia najwyższej klasy osprzęt, w tym innowacyjna pompa Poly firmy Bertolini oraz oryginalne zawory Braglia.
         Pompa Poly (210 l/min) ma głowicę wykonaną techniką podwójnego wtrysku (w metalowy rdzeń jest wtryskiwana gruba warstwa polipropylenu – do 10 mm) oraz elementy  ze stali kwasoodpornej AISI 316, dzięki czemu wyróżnia się odpornością na chemikalia i uszkodzenia mechaniczne. Pompie nie ustępują rozdzielacze Braglia, których korpusy są wykonane z kompozytu o wytrzymałości ciśnieniowo odlewanego aluminium. Zastosowano w nich  zawory kulowe ze stali AISI 316 z  uszczelnieniami z wyjątkowo trwałego grafitowanego teflonu. Zawory są napędzane łatwymi do wymiany elektrycznymi modułami silnikowymi. Uwagę zwracają także m.in. węże z trwałego poliuretanu, zachowujące elastyczność w ujemnych temperaturach (do –25°C), czy super wydajne mieszadło. W standardzie opryskiwacze Hardy mają oczywiście komputery Mescomp S411, przewyższające pod wieloma względami podobne produkty zagraniczne.

Innowacyjny osprzęt

Jeśli chodzi o nowy osprzęt, Mescomp zaprezentuje m.in. urządzenie Easy Flow do bezpiecznego odmierzania środków ochrony roślin. Easy Flow to stacja dokująca wbudowana w rozwadniacz, na którą zakłada się pojemnik zawierający preparat, z przykręconym uprzednio specjalnym adapterem. Po odmierzeniu żądanej ilości środka przepłukuje się połączenie i odłącza pojemnik z adapterem. Wszystkie połączenie są całkowicie hermetyczne, co w pełni chroni operatora przed kontaktem ze środkami chemicznymi.
         Firma Mescomp pokaże także pierwszy trójstrumieniowy ceramiczny rozpylacz antyznoszeniowy AD TRIO, który oprócz dwóch strumieni odchylonych o kąt 30° wypryskuje dodatkowo trzecią strugę skierowaną pionowo w dół. Rozpylacz zapewnia doskonałą penetrację łanu i jest zalecany do oprysków fungicydami.
            Producent zaprezentuje również swój komputer nadzorujący pracę do opryskiwacza, wyposażony w nową funkcję. Oprócz włączania/wyłączania sekcji oraz regulacji dawki nowy komputer S411 Hydro oferuje także sterowanie hydrauliką siłową maszyny. Komputer z Kościana współpracuje również z GPS Matrix firmy TeeJet i automatycznie zamyka odpowiednie sekcje, gdy podczas przejazdu belka znajdzie się nad powierzchnią już opryskaną, co skutecznie i bez udziału operatora redukuje podwójną aplikację preparatów.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.