Technika Ładowarki i Ładowacze czołowe

Ładowarki Merlo skrojone dla rolnictwa

Data publikacji:

Firma Merlo stara się maksymalnie dostosowywać swoje ładowarki teleskopowe do wymagań różnych branż. Dotyczy to również rolnictwa, dla którego włoski producent dedykuje m.in. solidne modele Turbofarmer prezentowane na stoisku firmy podczas targów Agrotech.

    Merlo. Skrojone dla rolnictwa

– Są to maszyny produkowane od wielu lat, sprawdzone i chętnie wybierane również przez polskich rolników. A sama firma Merlo w tym roku świętuje 60-lecie swojej działalności. W odniesieniu do polskiego oddziału spółki oznacza to „zielone światło” do budowy nowej siedziby firmy, w której znajdzie się również magazyn i odpowiednie zaplecze serwisowe. Obecnie jesteśmy na etapie zakupu gruntów pod Warszawą – mówi Łukasz Tesarski, przedstawiciel firmy Merlo.

Wróćmy jednak do ekspozycji targowej i prezentowanych modeli ładowarek teleskopowych. Wśród nich pierwsze skrzypce odgrywają niewątpliwie wersje TF33.9 i TF35.7 o wysokości podnoszenia 7 m i maksymalnym udźwigu odpowiednio 3,3 i 3,5 t. Prezentowane ładowarki Merlo, dzięki swojej szybkości realizacji pracy, bardzo dobrej sterowności i zwrotności oraz szerokiej gamie obsługiwanego osprzętu znajdują zastosowanie w wielu branżach, od rolnictwa, poprzez działania komunalne, aż do przemysłowych. Modele te napędzane są przez silniki Deutz o mocy 115 i 136 KM, które zamontowane są wzdłużnie po prawej stronie ramy, aby zapewnić jak najlepszy dostęp do komponentów w przypadku ich konserwacji. 

Za sprawne przenoszenie mocy odpowiedzialna jest standardowo przekładnia EPD z maksymalną prędkością 40 km/h. Dostępne są trzy tryby skrętu: skręt na kołach przednich, skręt przegubowy oraz jazda po skosie. W ten sposób możliwy do uzyskania jest maksymalny kąt skrętu niezbędny podczas wykonywania manewrów w ograniczonych przestrzeniach. Konstruktorzy Merlo uzbroili swoje ładowarki teleskopowe w dwa oddzielne układy dla hydrauliki i hydrostatyki. Układ hydrauliczny wyposażony jest w pompę Load Sensing połączoną ze sterowanym elektronicznie rozdzielaczem hydraulicznym Flow-sharing. Wszelkie przewody hydrauliczne i kable elektryczne umieszczono wewnątrz wysięgnika z mechanizmem wkładkowym, co zapewnia większą ochronę przed uszkodzeniem i ułatwia serwisowanie. Karetka narzędziowa ZM2 wyposażona została w blokadę hydrauliczną Tac-Lock, sterowaną z kabiny.

Kabina operatora zapewnia wysoki poziom komfortu, a poprzez duże, przeszklone powierzchnie doskonałą widoczność. Jest zgodna ze standardami FOPS Poziomu II oraz ROPS i wewnątrz utrzymuje podwyższone ciśnienie – w standardzie są silent-blocki, a na życzenie aktywne zawieszenie hydropneumatyczne, sterowanie za pomocą elektrycznego włącznika. Jak już mówimy o komforcie, to wspomnijmy jeszcze o systemie ASCS (Adaptive Stability Control), który automatycznie potrafi rozpoznać używany osprzęt i zmierzyć wielkość przenoszonego ładunku dla zapewnienia bezpieczeństwa operatora i zwiększenia wydajności pracy. Jeśli zaś chodzi o dostępne opcje, to wśród nich znajdują się: pneumatyczne zawieszenie fotela kierowcy, kolorowy wyświetlacz 10,1’’, niezależna aktywna amortyzacja wysięgnika teleskopowego, tylna kamera czy dodatkowe światła zlokalizowane na wysięgniku.

Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.