Nowości

Mercedes-Benz Axor 3131

Data publikacji:

Po raz pierwszy przy zbiorach trzciny cukrowej w Brazylii użyto samochodów ciężarowych Mercedes-Benz.

W ramach partnerskiego porozumienia na rzecz rozwoju brazylijskiego przedstawicielstwa Mercedes-Benz z działającą na tamtejszym rynku firmą GrunnerTech skonfigurowano 18 ciężarówek Mercedes-Benz Axor 3131, przeznaczonych do zbioru trzciny cukrowej. Nowy samochód ciężarowy, który sprawdził się na rynku brazylijskim, wyposażony jest we wszystkie komponenty technologiczne niezbędne do częściowej automatyzacji jazdy na poziomie 2. Pojazd automatycznie utrzymuje prędkość i odległość, jak również oferuje aktywne prowadzenie wzdłużne i poprzeczne. Kierowca przez cały czas zachowuje nad nim kontrolę, jednak ręce nie muszą być stale umieszczone na kierownicy. Axor posiada dodatkową oś przednią, tzw. opony wysokoprofilowe oraz anteny do odbioru sygnałów satelitarnych. Sterowanie odbywa się za pomocą tempomatu, GPS i georeferencji. Najpierw trasa zbiorów ustalana jest na komputerze z dokładnością co do centymetra.  Średnia prędkość jazdy wynosi około 6 km/h.
Mercedes-Benz Axor może być w użyciu 24 h na dobę, dzięki czemu jego zakup jest uzasadniony ekonomicznie. Nowy pojazd w porównaniu z tradycyjnym ciągnikiem pozwoli ograniczyć zużycie paliwa nawet o 50%, zużycie środków smarnych o 40%, a koszty konserwacji i utrzymania – o 30%. Natomiast precyzyjne wyznaczenie trasy zbiorów znacznie zwiększa wydajność, ponieważ Axor może zebrać dwa razy więcej plonów w tym samym czasie. Dwa spośród skonfigurowanych samochodów ciężarowych są już w użyciu na polu klienta AgroCana Caiana w brazylijskim stanie Säo Paulo. Wkrótce do kolejnych klientów trafi w sumie 18 pojazdów.

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.