Technika Maszyny Komunalne

Meprozet Kościan nieoceniony w komunalce

Data publikacji:

Popularna w Polsce „Meprozetka”, która na przestrzeni lat w znacznym stopniu stała się synonimem beczkowozu, jest chętnie wybierana również przez przedsiębiorstwa z branży komunalnej, gdzie wykorzystywana jest jako maszyna do wywozu nieczystości płynnych.

    Meprozet Kościan nieoceniony w komunalce

Wóz asenizacyjny z serii WAK (Wóz Asenizacyjny Komunalny) to nic innego, jak standardowa maszyna tego typu dostępna w najprostszej wersji, w której zbiornik podzielony został na dwie komory - na wodę czystą i nieczystości. Beczka wyposażona jest przy tym w pompę wysokociśnieniową do obsługi wpustów ulicznych oraz hydrodynamicznego czyszczenia i udrażniania kanalizacji. Do wyboru są zbiorniki o pojemności od 3 do 30 m³, a jej podział dobierany jest pod potrzeby klienta.

Jeśli chodzi o wyposażenie opcjonalne, dostępne są: pompy próżniowe do pracy ciągłej o dużych wydajnościach, kołowroty z wężem ssącym oraz ramiona ssące, ułatwiające prace przy obsłudze studzienek. Warto dodać, iż wozy asenizacyjne producenta z Kościana dostępne są także w wersji przeznaczonej do transportu wody pitnej, co legitymuje atest przyznany przez PZH. Beczkowozy w tej wersji wyposażone są w górny właz nalewowy oraz kolektor z kranikami do pobierania wody.

Zabudowy i kontenery

Istotnym elementem oferty komunalnej firmy Meprozet Kościan są zabudowy asenizacyjne samochodów SAK (Samochód Asenizacyjny Komunalny), realizowane na praktycznie każdym pojeździe dostarczonym przez klienta. W takim wypadku pojemność zbiornika jest - rzecz jasna - dobierana do parametrów samochodu, ze szczególnym uwzględnieniem właściwości trakcyjnych pojazdu. W wyposażeniu standardowym znajdują się: dno tylne otwierane ręcznie, wewnętrzne pierścienie wzmacniające, zestaw podwójnego zabezpieczenia kompresora przed zalaniem, zawór przyłączeniowy oraz wąż ssący. Z kolei w wyposażeniu dodatkowym znajduje się tak ciekawa opcja, jak przepływomierz z drukarką, pozwalający w precyzyjny sposób rozliczać usługę wywozu nieczystości.

Filarem działalności firmy w tym zakresie są bez wątpienia również kontenery asenizacyjne KAK (Kontener Asenizacyjny Komunalny), w których zbiorniki zabudowywane są na ramach podhakowych, co pozwala na współpracę z samochodami do transportu kontenerów hakowych. Rozwiązanie tego typu pozwala ograniczyć koszty przedsiębiorstwa, wykorzystując współpracujące podwozie do innych celów.
Szerokie spektrum zastosowań i mnogość dodatkowych opcji rozbudowy produktów Meprozet Kościan są wynikiem wieloletniego doświadczenia w produkcji zbiorników asenizacyjnych dla wielu branż. W efekcie producent jest doskonale znany również z wykonywania niestandardowych zleceń, takich jak hydrosiewniki, wozy do transportu płuczki wiertniczej lub dogaszania pożarów. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.