Medale przyznano, targi będą później

Data publikacji:

Z wiadomych względów tegoroczne targi Agrotech w Kielcach nie odbyły się w zaplanowanym terminie, czyli w marcu. A że sytuacja pandemiczna nadal daleka jest od normalności, organizatorzy targów po raz kolejny podjęli decyzję o ich przesunięciu - tym razem z czerwca na 6-8 listopada. Nie przeszkodziło to Targom Kielce w zorganizowaniu - po raz pierwszy w historii - gali online, podczas której ogłoszono laureatów tegorocznych medali i wyróżnień.

Złote medale Targów Kielce otrzymały firmy: Steyr Polska za innowacyjny hybrydowy ciągnik rolniczy Steyr Concept, CNH Industrial Polska za nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne w kombajnie zbożowym New Holland CX 8.90, John Deere Polska za gąsienicowy układ jezdny w ciągniku John Deere 8 RX 410, AGCO Polska za jakość i wydajność pracy kosiarki czołowej Fendt Slicer 310 FQ, Göweil za uniwersalność zastosowania zestawu do pakowania pasz objętościowych Göweil LT Master, Claas Polska za nowoczesne rozwiązania zwiększające wydajność pracy w kombajnach zbożowych Claas Lexion z serii 5000 i 6000, firma WAŚ za produkowane lampy do maszyn rolniczych, a także platforma Data Connect, czyli system wymiany danych pomiędzy maszynami rolniczymi różnych marek.

Zgrabiarka ze złotem

Złoty medal wpadł również w ręce firmy SIP za poprawę jakości pracy w zgrabiarce taśmowej SIP Air 500 T. Powstała we współpracy z austriacką firmą Reiter maszyna (szerokość robocza w zakresie 5,55-6,45 m, szerokość wału pokosu - 0,6-1,5 m) wyposażona została w specjalnie opracowaną konstrukcję ramy transportowej z kółkami umieszczonymi blisko urządzenia podnoszącego. Układ hydrauliczny na ramie transportowej obraca maszynę z pozycji transportowej do pozycji roboczej (z prawej na lewą stronę ciągnika). Wariant obracania urządzenia podnoszącego o 15° gwarantuje precyzyjne zbieranie świeżo skoszonej trawy. Nowa zgrabiarka stanowi idealne rozwiązanie dla wszystkich rodzajów użytków zielonych, słomy i resztek pożniwnych - do pracy wymaga ciągnika o mocy ok. 120 KM (zalecany przepływ oleju - 60 l/min). Ważąca ok. 4150 kg maszyna może pracować z prędkością roboczą do 20 km/h (wydajność - do 10 ha/h).

Prestiżowe wyróżnienia

Wyróżnienia organizatorów trafiły w ręce firm: Case IH Polska za zastosowanie systemu AFS Visio Pro w ciągniku Case IH Magnum, CNH Industrial Polska za rozwiązania konstrukcyjne w prasie wielkogabarytowej New Holland Big Baler 1290 High Density, AGCO Polska za ciągnik Fendt 942, Unia za pług obrotowy Ibis Vario S 5, a także Tama Polska - za siatkę do bel Tama Net+ RoyalTM 3000 m.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 11/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz lub prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.