[ATR] Aktualności Mechanik na Medal

Mechanik na Medal - Najlepsi w kraju

Data publikacji:

Podczas drugiego dnia wystawy rolniczej Agro Show 2019 w Bednarach wybrano zwycięzcę w konkursie „Mechanik na Medal”. Konkurs miał na celu wyłonienie najlepszego mechanika serwisowego maszyn rolniczych. Został nim Krzysztof Chodorski z firmy POM Augustów.

Uczestnikami byli pracownicy zakładów serwisowych, którzy zatrudnieni są na umowę o pracę i na co dzień wykonują działania związane z naprawami maszyn rolniczych lub przedsiębiorcy prowadzący zakład serwisowy maszyn rolniczych.
Finał, do którego po rozwiązaniu trzech testów online zakwalifikowało się pięciu uczestników, składał się z dwóch części: praktycznej, która miała miejsce 18 września w Zespole Szkół Przyrodniczych w Poznaniu oraz teoretycznej dwa dni później podczas targów Agro Show. Po podsumowaniu punktów z obu etapów Komisja wyłoniła laureatów. W pierwszej trójce uplasowali się kolejno: Krzysztof Chodorski (POM Augustów), Adam Michalak (Raiffeisen Agro-Technika), Jarosław Brozio (POM Augustów). – W tym zawodzie pracuję dwa i pół roku, ale interesuję się mechaniką już od 14 roku życia. To stało się moim powołaniem, sposobem na życie i lubię to, co robię. Praca mechanika to też moja pasja. Start w takim konkursie daje mi możliwość wypromowania swojej osoby, ale też sprawdzenia się na forum krajowym w starciu z innymi – tłumaczył Adam Michalak z Raiffeisen Agro-Technika, zdobywca II miejsca.
Zwycięzcom nagrody pieniężne w wysokości 5 tys., 3 tys. i 2 tys. zł podczas targów rolniczych Agro Show wręczył Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi. Organizatorem konkursu jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.