Technika

Mechaniczny zbiór owoców przez Sfamasz

Data publikacji:

W ofercie polskiego producenta Sfamasz znajduje się kombajn Arek-3. Urządzenie przeznaczone jest do zbioru porzeczek czarnych oraz czerwonych, jak również agrestu i aronii.

Zobacz także: Teledetekcja w rolnictwie

Maszyna znacząco upraszcza proces zbioru, skraca czas niezbędny do jego przeprowadzania oraz zmniejsza nakład pracy, ponieważ owoce od razu są odszypułkowane. Sprzęt daje możliwość wykonania całego zbioru w najlepszym do tego terminie. Kombajn do porzeczek Arek-3 przystosowany jest do zbioru z połowy rzędu – co w praktyce oznacza, że zbiór z całego rzędu następuje po jego dwukrotnym przejeździe. Można go wykorzystywać na wszystkich plantacjach agrestu czy porzeczek niezależnie od ich wieku, gdyż urządzenie doskonale radzi sobie również ze zbiorem z młodych krzewów.

Arek-3 to doskonale zaprojektowana i drobiazgowo wykonana maszyna charakteryzująca się prostą budową oraz intuicyjną i łatwą obsługą. Ponadto kombajny tego typu nie nagrzewają się, nawet pracując w upale. Tak więc zbiór owoców może być prowadzony praktycznie od świtu do zmierzchu.
Wszystkie wymienione wyżej funkcjonalności sprawiają, że sadownik ponosi znacznie mniejsze koszty związane ze zbiorem owoców, dlatego jest to sprzęt niezwykle często wykorzystywany przez polskich plantatorów.

Opcje wyposażenia

Maszyna na wyposażeniu posiada m.in. oś skrętną, sterowanie i zasilanie z hydrauliki ciągnika, przystawkę do zbioru w skrzynio-palety, specjalną platformę z najazdami rolkowymi, specjalną kolumnę głowicy otrząsacza z „palcami” z tworzywa sztucznego oraz wzmocnioną głowicę do zbioru aronii.

Firma produkuje również kombajn do wiśni Arek-3 w wersji z jedną wzmocnioną głowicą przeznaczoną specjalnie do zbioru aronii. Głowica taka ma większą amplitudę drgań. Maszyna w tej wersji skierowana jest głównie do plantatorów aronii, jednak po ustawieniu odpowiednich parametrów można nią zbierać także porzeczki.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 16/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.