[ATR] Technika pielnikiSolan

Mechaniczny pielnik z opryskiwaczem firmy Solan

Data publikacji:
Pielnik Solan

Lubelska firma Solan ma w swojej ofercie m.in. pielnik z opryskiwaczem, który przeznaczony jest do chemiczno-mechanicznego zwalczania chwastów w uprawach międzyrzędowych, a także do dozowania nawozów płynnych. Mechaniczne usuwanie chwastów pozwala na ograniczanie ilości stosowanych środków ochrony roślin, a opryskiwacz dzięki swojej konstrukcji pozwala na precyzyjne dozowanie optymalnej dawki herbicydów w żądanej odległości od rośliny i jej systemu korzeniowego.

Pielnik firmy Solan to bardzo uniwersalna maszyna ponieważ oprócz odchwaszczania daje możliwość aplikacji herbicydów, nawożenia oraz zwalczania larw chrząszcza. Dostępny jest w wersji 3- lub 5-rzędowej, jego masa wynosi odpowiednio 620 i 760 kg, a zapotrzebowanie na moc ciągnika szacowane jest na 45 KM.

Wyposażenie pielnika obejmuje specjalne kapelusze do chemicznego zwalczania chwastów, 800-litrowy pojemnik na środki chemiczne oraz sekcje pielące mechanicznie. Pracą pielnika steruje bezpośrednio operator, który ma do dyspozycji dedykowane siedzisko i specjalną kierownicę.

Dokładny oprysk chwastów zapewnia zmniejszenie wydatku herbicydu oraz ochronę uprawianych roślin. W standardowym wyposażeniu pielnika znajdują się po 2 kapelusze o średnicy 37 cm do aplikacji na każdy rząd. Kapelusze pozwalają na dokładny i tym samym skuteczny oprysk, jednocześnie osłaniając uprawiane rośliny. Jeżeli konieczny jest większy rozstaw dla pokrycia opryskiem danego obszaru można zamówić większą liczbę kapeluszy.

Pielnik spełnia swoje zadania nawet w przypadku wysokich upraw, gdyż jego prześwit pod belkę wynosi 80 cm. Stosowanie pielnika jako dozownika nawozów płynnych wymaga odpowiedniego ustawienia dysz. Można go używać na przykład do dolistnego nawożenia upraw nawozem azotowym.

Dodatkową funkcją pielnika jest możliwość stosowania insektycydów do chemicznego zwalczania larw chrząszczy (pędraków). W tym celu stosowane są specjalne noże, które pozwalają na wprowadzenie środka chemicznego na maksymalną głębokość do 25 cm, czyli w obszarze żerowania tych szkodników. Środki chemiczne są przysypane wierzchnią warstwą gleby, co zapobiega ich utlenianiu i parowaniu i zwiększa przez to skuteczność działania. W tym samym czasie można jednak stosować albo noże, albo kapelusze do herbicydów.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.