Technika

MDB Modern - Od budowlanki do rolnictwa

Data publikacji:

Podstawowym zakresem działalności firmy MDB Modern z Bydgoszczy jest sprzedaż maszyn budowlanych dla branży brukarskiej i drogowej. Od dłuższego czasu firma z kujawsko-pomorskiego intensywnie rozwija się również w sektorze rolniczym.

  Nasza oferta dla branży rolniczej rozwinęła się właściwie samoistnie, dzięki amerykańskiej marce Master, którą obecnie reprezentujemy na polskim rynku. Po nawiązaniu współpracy, dostarczaliśmy do sektora budowlanego rozwiązania Mastera z zakresu ogrzewania i wentylacji. Z czasem okazało się, że te urządzenia znajdują również wiele zastosowań w rolnictwie i cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Bowiem tylko odpowiednia temperatura i wentylacja budynków inwentarskich stwarza zwierzętom optymalne warunki chowu – mówi Krzysztof Joachimiak z firmy MDB Modern.

  Najbardziej chodliwe

  Głównymi produktami spod znaku Master, w ofercie bydgoskiej firmy, są nagrzewnice, wentylatory, osuszacze powietrza oraz klimatyzery. – Mamy do czynienia z tymi urządzeniami od wielu lat, stąd wiemy, w jaki sposób można je zaadoptować do istniejących budynków inwentarskich. Dlatego kupując u nas produkty Master, klient może liczyć na praktyczne wskazówki w tym zakresie – zapewnia Krzysztof Joachimiak.

  W każdej grupie produktowej występują modele, które są najczęściej wybierane przez rolników. Podobnie jest z urządzeniami marki Master. – Jeśli chodzi o wentylatory to wiodącym modelem jest tani, a zarazem wydajny DF 20, którego przepływ powietrza wynosi 6600 m³/h. Jest to produkt na tyle popularny, że na obecną chwilę popyt na niego jest większy niż nasze możliwości dostawy – przekonuje Krzysztof Joachimiak.

  W przypadku nagrzewnic istnieje podział na warianty z odprowadzaniem spalin i bez oraz media zasilające typu gaz, prąd, olej. – W tej kategorii przoduje nagrzewnica olejowa z odprowadzaniem spalin BV 77 E o mocy 20 kW, z przepływem powietrza 1550 m³/h i temperaturą wydmuchu 93°C. Najpopularniejszy wariant elektryczny to z kolei 9-kilowatowy B 9 EPB o przepływie 800 m³/h. Najbardziej chodliwy w „gazie” jest natomiast model BLP 33 M o mocy 30 kW i przepływie 1000 m³/h – wylicza przedstawiciel firmy MDB Modern. Należy też podkreślić, że nagrzewnice MASTER są produkowane we Włoszech z najwyższej jakości komponentów, co znacznie wydłuża trwałość i niezawodność urządzeń.

  Przy użyciu wody

  Podczas tegorocznego Agro-Techu w Minikowie, oprócz nagrzewnic i osuszaczy, MDB Modern promowała również klimatyzatory ewaporacyjne Master. Urządzenia pozwalają obniżyć temperaturę w zakresie od 7 do 9°C, przy użyciu odparowywanej wody. – Takie rozwiązanie cieszy się coraz większym zainteresowaniem, szczególnie w branży rolnej. Urządzenia są wykorzystywane do chłodzenia zwierząt, ludzi w strefach pracy oraz w tunelach. Master BC 180 okazał się najbardziej popularnym modelem w tym sezonie. Ochładzanie wodą jest skutecznym i najtańszym możliwym rozwiązaniem w miejscach, gdzie jest ono wymagane  – mówi Krzysztof Joachimiak. Coolery Master są urządzeniami mobilnymi, jednak do celów przemysłowych są również wersje stacjonarne, które można łączyć szeregowo, zwiększając w ten sposób ich wydajność.

  Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

  Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

  YouTube atrexpress

  zobacz więcej

  Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


  W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

  Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


  W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

  Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.