Nowości Kombajny, prasy i sieczkarnie

McHale z nowościami w Ułężu

Data publikacji:

Renomowany producent cenionych pras zwijających, owijarek i prasoowijarek, firma McHale w tym sezonie promuje zwłaszcza swoje dwie nowości produktowe, prezentowane podczas majowych targów Zielone Agro Show. Są to: prasoowijarka McHale Fusion Vario Plus oraz przetrząsacz wirnikowy T8-1020 ProPel.

 

Prasoowijarka McHale Fusion Vario Plus

Prasoowijarka firmy McHale formuje bele siana i słomy o średnicy od 06, do 1,68 m i została wyposażona w dwa opatentowane rozwiązania, którymi są: system przenoszenia beli i = pionowy pierścień owijający. Nowa maszyna irlandzkiego producenta może nakładać na belę siatkę i folię. W przypadku wyboru tego drugiego wariantu folia nałożona na belę tworzy dodatkową warstwę owinięcia na największej powierzchni beli co zapewnia wyższą jakość kiszonki - folię można rozciągnąć bardziej niż siatkę. Zaletą tej prasoowijarki jest także podbieracz Profi-Flo, charakteryzujący się zwężającym się kanałem podającym materiał z podbieracza w stronę rotora, a następnie komory prasowania. Przepustowość maszyny zwiększa także zastosowanie wysuniętych do przodu ślimaków podających, które zostały ustawione pod kątem w stronę rotora. Prasoowijarka McHale Fusion Vario Plus jest kompatybilna z Isobus (obsługa za pomocą terminala ciągnika lub terminali ISO-Play 7 lub 12).

 

Przetrząsacz wirnikowy T8-1020 ProPel

Jeden z nowych przetrząsaczy firmy McHale z serii ProPel to model T8-1020, z 8 wirnikami (średnica 1,54 m), o szerokości roboczej 10,2 m. Jest to maszyna zaczepiana wyposażona w długi dyszel i podwozie ciągnione działające jako rama nośna podczas transportu - podobnie jak przetrząsacz M6 posiada regulację wysokości i kąta wirnika (w zakresie 10°-17°) zapewniającą bardziej stromą trajektorię lotu roślin, dzięki czemu pokos jest całkowicie odwracany i dobrze napowietrzany, co przyspiesza przesychanie zielonki. Poza tym ma dostępny na życzenie system zarządzania na uwrociach (Headland Management System). Ramiona karuzel pracują na stosunkowo niskich obrotach, przez co zapewniają czyste podnoszenie plonu i równomierne rozrzucanie. Przetrząsacz T8-1020 wyposażony jest w podwozie o szerokości transportowej 2,9 m i może poruszać się po drogach z prędkością do 40 km/h.

 

 

Sposób marki McHale na to, aby sprzedaż była na dobrym poziomie

Trudno w bieżącym sezonie mówić o biciu rekordowych wyników sprzedaży na rynku polskim. Jak jednak utrzymać sprzedaż maszyn na relatywnie dobrym poziomie? 

– Ceny mleka choć spadły do poziomów sprzed pandemii, nie są jeszcze na tragicznym poziomie. Moim zdaniem rolnicy bez problemu wiążą koniec z końcem, mimo opóźnieniach w wypłatach dopłat bezpośrednich, i stać ich jeszcze na inwestycje w maszyny. Problemem jest jednak niepewność na rynku, która przede wszystkim skutkuje znacznym spadkiem sprzedaży maszyn w tańszym przedziale cenowym, które zwykle wybierają małe gospodarstwa. Nie pomaga nam także wysoka cena kredytu. W efekcie tego uruchomiliśmy po raz pierwszy finansowanie fabryczne McHale 0% na gamę naszych pras – widać, że to znacznie poprawiło nam sprzedaż w tym asortymencie – mówi Grzegorz Zwierzyński, przedstawiciel marki McHale na rynek polski.

Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.