Aktualności

McCormick X6.616, czyli G-Max ma swojego następcę

Data publikacji:

Pola należące do Ośrodka Hodowli Zarodowej Dębołęka pod Sieradzem w woj. łódzkim w dniu 7 września gościły uczestników X-Camp, czyli eventu polowego dla dziennikarzy, w którym zaprezentowano pełen przekrój oferty produktowej marki McCormick w zakresie ciągników rolniczych. Szczególnie wiele uwagi poświęcono jednak najnowszym ciągnikom McCormick X6 XtraShift X6.4 P6-Drive oraz X6.6 XtraShift.

    McCormick X6.616, czyli G-Max ma swojego następcę

Zebraliśmy naszą ofertę ciągników - łącznie 8 modeli, aby przeszkolić przedstawicieli naszych dilerów, a także przedstawić je dziennikarzom. To oczywiście nie zamyka naszej pełnej gamy produktowej, obejmującej także ciągniki specjalistyczne - generalnie są to bardzo zróżnicowane modele o mocy od 50 do 310 KM, od prostych ciągników mechanicznych po najbardziej zaawansowane, z wyposażeniem w skrzynie bezstopniowe, system prowadzenia satelitarnego oraz zestawy rolnictwa precyzyjnego. Dlatego też w czasie X-Camp swoje rozwiązania prezentują również firmy X-Farm oraz TPI - wyjaśnia Sławomir Lewczyk, dyrektor sprzedaży Argo Polska.

Na polu czy na pustyni

Bez wątpienia numerem jeden podczas tego spotkania był ciągnik McCormick X6.616, napędzany 6-cylindrowym, 6,7-litrowym silnikiem FPT o mocy maksymalnej 165 KM (z EPM), zapewniającym maksymalny moment obrotowy 676 Nm (przy 1400 obr./min) i spełniającym wymagania normy emisji spalin Stage V. Reklamowany jako następca doskonale znanego ciągnika G-Max traktor uzbrojony jest w skrzynię biegów Xtrashift z 3 prędkościami powershift, 6 biegami i 3 zakresami, oferując w sumie 54 biegi do przodu i 18 do tyłu - półbiegi przełączane są przyciskami, zaś biegi i zakresy dźwigniami. Jeśli chodzi o hydraulikę (układ zamknięty), to pompa o zmiennym wydatku zapewnia całkowity przepływ 110 l/min i obsługuje do 5 zaworów zdalnych (opcja, 3 - standard), elektroniczny tylny podnośnik o udźwigu 8400 kg. Elektro-hydraulicznie sterowane mokre sprzęgło wielotarczowe umożliwia wygodne załączanie WOM o prędkościach 540/1000 obr./min.

Nowy X6.616, wysoki komfort pracy

Kabina Première - dzięki konstrukcji opartej na 4 słupkach - oferuje panoramiczną widoczność w każdym kierunku. Fotel operatora ma amortyzację pneumatyczną, a w kabinie znajduje się również regulowana kierownica oraz nieoceniona w upalne dni klimatyzacja. Na komfort pracy wpływa także przednia oś wyposażona w blokadę mechanizmu różnicowego, a także kąt skrętu kół wynoszący aż 55°, dzięki któremu ciągnik praktycznie zawraca w miejscu.

Wśród prezentowanych niczym w pustynnych warunkach testowanych ciągników był również reprezentujący serię X6.4 P6 Drive model X6.413, który napędzany jest przez 4-cylindrowy silnik FPT NEF 45 o mocy 136 KM. Doskonale współpracuje on ze skrzynią biegów P6-Drive z 6 półbiegami Power Shift i 4 zakresami. Oferuje ona łącznie 24 + 24 przełożenia, których liczba wzrasta do 40 + 40 z zakresem biegów pełzających. Minimalna prędkość poruszania się ciągnika wynosi 380 m/h, maksymalna 50 km/h. Amortyzowana przednia oś IFS zapewnia bardzo dobrą trakcję w polu oraz wysoki komfort i stabilność na drodze.

Ciągnik posiada ponadto elektrohydrauliczny napęd na 4 koła i blokadę mechanizmu różnicowego. Możliwości skrzyni biegów zwiększa WOM o 4 prędkościach. Układ hydrauliczny z czujnikiem obciążenia CCLS w układzie zamkniętym, wyposażony jest w pompę o wydajności 114 l/min, która może zasilać do 7 zaworów hydraulicznych. Elektronicznie sterowany tylny podnośnik zapewnia udźwig do 7200 kg, przedni zaczep jest o udźwigu 2500 kg. W ciągniku tym warto docenić również 4-słupkową kabinę High Visibility, która zapewnia pełną widoczność we wszystkich kierunkach. Ciągnik można wyposażyć w system oświetlenia zawierający do 14 reflektorów, z których 8 jest wbudowanych w dach, co zapewnia doskonałą widoczność także w czasie prac nocnych. Wnętrze kabiny zawiera fotel kierowcy z zawieszeniem pneumatycznym, układ klimatyzacji równomiernie rozprowadzający powietrze, regulowaną kolumnę kierownicy czy ekran dotykowy.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.