Aktualności

McCormick sprawdzony w testach

Data publikacji:

Jak najlepiej sprawdzić możliwości ciągnika i maszyn rolniczych? Nieocenionym rozwiązaniem są indywidualne testy, na które konsekwentnie stawia marka McCormick - jeden z nich odbył się pod koniec sierpnia w gospodarstwie Grzegorza Majewskiego w Krasinie koło Pasłęka w woj. warmińsko-mazurskim.

    ciągnik McCormick X8.631ciągnik McCormick X8.631ciągnik McCormick X8.631

Na placu boju stanął dobrze już znany ciągnik McCormick X8.631 (dostarczony przez dilera tej marki - firmę Agro-Szczuka) napędzany przez 6-cylindrowy, 6,7-litrowy silnik Betapower Fuel Efficiency o mocy 310 KM. Jednostka napędowa wyposażona jest w elektronicznie sterowaną turbosprężarkę z łopatkami o zmiennej geometrii eVGT oraz system oczyszczania spalin SCR w pełni zgodny z wymogami normy Stage V. Mocną stroną ciągnika jest bezstopniowa skrzynia biegów z czterema zakresami pracy. Osiągają prędkość 40 km/h ECO przy 1300 obr./min i prędkość 50 km/h ECO przy 1600 obr./min wału korbowego.

Apetyt na paliwo w normie

Ciągnik podczas całego cyklu pokazu został zaprezentowany z nowością firmy Czajkowski - czyli modelem STK400 z przystawką siewną PS400SH (uprawa rzepaku ozimego poprzedzone zabiegiem talerzowania).

– Ciągnik McCormicka pracuje z maszyną na głębokości ok. 27 cm, a w całym cyklu organizowanych przez nas pokazów - od 25 do 30 cm.Na tę głębokość podajemy jeden nawóz bądź dwa rodzaje nawozów bo też jest taka możliwość. Ciągnik wyposażony jest w opony niskociśnieniowe Michelin o szerokości 900 mm. Poza tym jest dociążony do 15,5 tony, co odgrywa też sporą rolę. Moc silnika, czyli 313 KM pozwala nam na pracę z prędkością 8-10 km/h, choć w przypadku bardziej stromych podjazdów zwalnia do ok. 4-5 km/h. Mimo to uważam, że na ten teren, ciągnik radzi sobie naprawdę dobrze. Jeżeli chodzi o spalanie na równym terenie i lżejszych glebach zamykaliśmy w przedziale 15 l/ha, w przypadku trudniejszych warunków spalanie wyjdzie na poziomie maksymalnie 18-20 l/ha – wyjaśnia operator Przemysław Szczytniewski.

W przypadku ciągnika McCormick zwróćmy jeszcze uwagę na wysoki komfort pracy, będący zasługą zapewniającej bardzo dobrą widoczność w każdym kierunku kabiny. Fotel operatora ma dynamiczne zawieszenie pneumatyczne z automatyczną regulacją wysokości oraz oparcie z ogrzewaniem i wentylacją. W prawym podłokietniku znajdują się wszystkie główne elementy sterujące, a wielofunkcyjny dżojstik EasyPilot ma ergonomiczny uchwyt i przejrzyste funkcje. Ponadto X8.631, podobnie jak inne modele z tej serii, jest gotowy do prowadzenia i wyposażony w system zarządzania flotą i zdalnej diagnostyki McCormick, umożliwiający monitorowanie kluczowych działań floty ciągników w dowolnym czasie i miejscu na świecie

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.