Aktualności

McCormick/Agro-Frankopol - Pierwszy w Polsce

Data publikacji:

Ledwie podczas targów Agro Show w Bednarach na stoisko firmy Argo prezentowany był nowy ciągnik McCormick X8.680, a już znalazł pierwszego klienta w naszym kraju. 310-konna maszyna za pośrednictwem dilera, firmy Agro-Frankopol, trafiła do gospodarstwa Andrzeja Arbaszewskiego z m. Klepacze koło Drohiczyna na Podlasiu, wzmacniając już i tak bardzo liczną grupę maszyn ze znakiem McCormick.

Andrzej Arbaszewski na rynku lokalnym znany jest nie tylko jako rolnik prowadzące około 100-hektarowe gospodarstwo nakierowane na produkcję mleka, ale również ceniony usługodawca - firma Argo Arbaszewscy świadczy usługi na powierzchni ok. 1000 ha rocznie. Nowy X8.680 to nie pierwszy McCormick w gospodarstwie w Klepaczach, ale już piąty ciągnik tej marki - pierwszy był zakupiony w 2000 r. podczas wystawy w Szepietowie model MTX 150. Obecnie w parku maszynowym „pierwsze skrzypce” grają ciągniki: ZTX 280, X7.680 Power Plus, TTX 210 XtraSpeed i X6030 (uzbrajany właśnie w ładowacz czołowy). – Pierwszy ciągnik się sprawdził, więc do gospodarstwa trafiły kolejne. A najnowszego McCormicka, pierwszego w naszym gospodarstwie z przekładnią bezstopniową i nawigacją, zakupiliśmy z myślą o rozwoju działalności usługowej, do pracy z przyczepą zbierającą – wyjaśnia Szymon Arbaszewski, syn rolnika, wraz z trzema młodszymi braćmi mocno zaangażowany w prace gospodarstwa i firmy. Nowość ze stajni McCormicka została przekazana rodzinie Arbaszewskich podczas oficjalnej uroczystości 12 października, przez Tomasza Abramczuka, właściciela firmy Agro-Frankopol, dla której to już 46. maszyna dostarczona do tego klienta!

310 koni

Ciągnik X8.680 wyposażony jest w 6-cylindrowy silnik o mocy maksymalnej 228 kW/310 KM (maksymalny moment obrotowy 1282 Nm). Zastosowana jednostka napędowa to ekonomiczny, turbodoładowany silnik z serii Betapower, z układem eVGT i układem oczyszczania spalin SCR, spełniającym normę emisji spalin Stage V. Do największych atutów nowego ciągnika należy bezstopniowa przekładnia VT-Drive, zapewniająca płynną zmianę prędkości od zera do wartości maksymalnej - czyli prędkości 40 lub 50 km/h. Dla ułatwienia przekładnia oferuje 4 zakresy zoptymalizowane pod kątem konkretnych prac.
Wyposażenie standardowe ciągnika obejmuje m.in. całkowicie przeprojektowaną, przestronną kabinę Premiere Cab, z ergonomicznie rozmieszczonymi elementami sterującymi i łatwymi w obsłudze przyrządami, jak np. podłokietnik ze zintegrowanym 12-calowym monitorem dotykowym zapewniającym kontrolę nad parametrami i funkcjami ciągnika. Zwraca też uwagę mocna hydraulika robocza typu load sensing o przepływie do 140 l/min.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.