[ATR] Technika

Maszyny z patentami firmy Graintec

Data publikacji:

Trudno o sprawne zagospodarowanie ziarna po żniwach bez wydajnych urządzeń do transportu i czyszczenia. Bardzo pomocne w tym zakresie mogą okazać się maszyny pomorskiej firmy Graintec, specjalizującej się w produkcji m.in. dmuchaw do ziarna oraz czyszczarek ślimakowych.

Działająca od ponad pięciu dekad rodzinna firma Graintec ze Smętowa Granicznego może pochwalić się dużym doświadczeniem oraz wdrożeniem do praktyki licznych innowacji. Swój pierwszy patent, jeszcze jako zakład ślusarski, uzyskała już w roku 1978. Do oryginalnych maszyn opracowanych i produkowanych przez firmę Graintec należą wysokiej jakości dmuchawy do ziarna typu PPZ oraz oparte na bazie przenośników ślimakowych czyszczarki do ziarna typu PC.

Przenosi i czyści

Czyszczarki PC10 i PC10/1 umożliwiają oddzielanie zanieczyszczeń w trakcie transportu ziarna przenośnikiem ślimakowym. Zanieczyszczenia ciężkie są usuwane poprzez sita z otworami o różnych wymiarach, znajdujące się w spodniej części rury ślimaka, natomiast zanieczyszczenia lżejsze są wyciągane przez strumień powietrza wytwarzany przez wentylator umieszczony od góry ślimaka. Przepływ powietrza powoduje wirowanie ziarna w przestrzeniach przenośnika ślimakowego, co dodatkowo zmniejsza tarcie i zapewnia łagodny przepływ nasion w ślimaku, redukując ich uszkodzenia. Strumień powietrza jednocześnie schładza ziarno - jednorazowe przejście przez ślimak pozwala obniżyć temperaturę ziarna o 4°C. Regulację strumienia powietrza umożliwia zasuwa, która w pozycji zamkniętej pozwala separować bez przepływu powietrza. . .

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 12/2019
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.