Technika

Maszyny do ważenia i pakowania warzyw firmy Sorpac

Data publikacji:

Firma Sorpac z siedzibą w Jaraczewie (woj. wielkopolskie) zajmuje się produkcją maszyn do ważenia i pakowania warzyw. Dzięki zdobytemu doświadczeniu projektuje i produkuje nowoczesne, niezawodne i bezpieczne w użytkowaniu maszyny, które sprzedawane są w całym kraju. Sorpac prowadzi także działalność eksportową i dynamicznie intensyfikuje swoją działalność zagraniczną na terenie UE oraz państw pozaeuropejskich.

Zobacz także: Manitou - Miniaturowa teleskopowa

Zastosowane przez Sorpac rozwiązania pozwalają ograniczyć czas oraz zmniejszyć koszty związane z dostarczaniem warzyw na rynek. W swoich parametrach i funkcjonalnościach skupiają wiele innowacyjnych i nowatorskich rozwiązań, w celu efektywnej optymalizacji oraz precyzyjnego i szybkiego ważenia oraz pakowania. Innowacyjność maszyn polega również na zastosowaniu szerokiej modyfikacji parametrów i funkcji, indywidualnie dostosowywanej do potrzeb klienta.

Na podstawowy asortyment oferowany przez firmę składają się: raszlownice z wbudowaną wagą, raszlownice, foliarki, wagi automatyczne taśmowe - wagoworkownice, wagi kombinacyjne, szczotkarki do warzyw oraz stoły selekcyjne. Firma realizuje także nietypowe  i indywidualne projekty z zakresu ważenia, selekcjonowania, sortowania oraz pakowania warzyw i owoców (dynie, orzechy, cytrusy, warzywa mrożone, itp.).

Wagi kanałowe - szybkie i precyzyjne ważenie

Wagi kombinacyjne MW413, MW813, MW1013 służą do ważenia-porcjowania warzyw takich jak ziemniaki, cebula, buraczki, marchew, ogórki itp. w zakresie od 0,5 do 25 kg. Metoda działania maszyny polega na złożeniu zadanej porcji produktu z kilku mniejszych części. Jest to szczególnie ważne w przypadku ważenia małych porcji warzyw, gdyż zapewnia wysoką dokładność procesu. Urządzenie wyposażone jest w 4,8 lub 10 kanałów w zależności od wersji oraz sterujący panel dotykowy. Wagi zasilane są prądem 400V/50Hz, a ich pobór mocy wynosi 2 kW. Wydajność według danych producenta wynosi do 30 porcji na minutę. Opcje dodatkowe zawierają ruchome przegrody pomocne przy ważeniu marchwi i pietruszki, zbiorniki buforowe oraz umożliwiają współpracę wag z 3 odbiornikami.

Wagi automatyczne taśmowe - łatwość obsługi

Kolejną grupą produktową są wydajne i dokładne wagi automatyczne AW115, AW116 i AW312, które przeznaczone są do porcjowania i workowania warzyw takich jak ziemniaki, cebula, ogórki, buraczki. Po procesie zważenia zadanej ilości produktu, wsypywany jest on do worka. Wagi automatyczne mogą też współpracować z innymi automatycznymi maszynami pakującymi. Oferowane zakresy ważenia wynoszą 1 do 30 kg dla modelu AW312 oraz 1 do 15 kg dla AW115 i AW116. Wydajność urządzeń wynosi odpowiednio 6 oraz 4 t/h. Wagi wyposażone są w jedną (AW115) lub dwie (AW116, A312) taśmy dozujące posiadające atest umożliwiający kontakt z żywnością oraz panel dotykowy do sterowania. Do zasilania wymagają prądu sieciowego 230V/50 Hz.

Pakowanie w worki raszlowe

Oferowane przez Sorpac raszlownice (modele RF100, RN01, RF900) są maszynami przeznaczonymi do pakowania warzyw np. ziemniaków, cebuli, marchwi, buraczków w worki raszlowe. Maszyna taka posiada załadowaną rolkę zgrzanych worków, podczas pracy oddziela pojedynczy worek, napełnia go produktem i zszywa. Raszlownica może wykorzystywać typowe worki dostępne na naszym rynku, w które ładuje od 2,5 do 25 kg produktu. Wydajność maszyny zależna jest od zastosowanej głowicy szyjącej (min. New Long, Fischbein, YaoHan). I tak wydajność dla dwu-nitkowej głowicy szyjącej wynosi 10 t/h, a dla jedno-nitkowej głowicy szyjącej jest to 6 t/h. Wymagane zasilanie to 400V/50 Hz, a pobór mocy wynosi 2 kW. Dostępna jest również wersja raszlownicy z wbudowaną wagą o wydajności 6 t/h i poborze mocy 3 kW.

Wago-raszlownica - dwie maszyny w jednej

Maszyna służy do porcjowania i pakowania warzyw w worki raszlowe. Produkt transportowany jest do zbiornika ważącego, a następnie odważona porcja trafia do worka. Pojedyncze opakowanie uzyskiwane jest z rolki wstępnie zgrzanych worków. Maszyna dzieli je i następnie zaszywa napełnione produktem. W ramach oferty firma Soprac proponuje dwa typy wago-raszlownic - AWRM01 i AWRM02. Maszyny te wyróżnia duża wydajność – 6t/h, rozmiar opakowania od 2,5 do nawet 25 kg oraz automatyczny układ smarowania zaszywki oraz 7’’ dotykowy panel sterujący. Raszlownica ta posiada dwa tryby pracy (automatyczny i manualny) bez konieczności modyfikowania czy rozłączania maszyn.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 16/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.