Nowości

Massey Ferguson w wersji Speciality

Data publikacji:

Massey Ferguson dobrze rozumie konkretne potrzeby rolnictwa specjalistycznego. W odpowiedzi na coraz większe zapotrzebowanie rynku do swojej oferty wprowadza najnowszą serię ciągników MF 3 Speciality, która obejmuje 6 wariantów zaprojektowanych tak, aby ich specyfikacje, moc i możliwości były dostosowane dla każdego sektora rolnictwa specjalistycznego. Ciągniki nowej serii z jednej strony reprezentują wysokie standardy, z jakich znany jest MF, z drugiej wyróżniają się prostotą obsługi, optymalnymi parametrami roboczymi i niskimi kosztami eksploatacji.

    Massey Ferguson w wersji Speciality

Massey Ferguson oferuje ciągniki MF 3 Speciality w wielu wersjach i specyfikacjach, od tanich w eksploatacji modeli o mocy 75 KM, po bardziej zaawansowane o mocy do 120 KM. Do wyboru są zarówno wersje z kabiną lub platformą, z jedną z wielu przekładni, a do tego dwa pakiety wyposażenia Essential i Efficient, które pozwalają na indywidualne dopasowanie ciągnika do potrzeb każdego wyspecjalizowanego gospodarstwa. Niemniej cechą wspólną wszystkich wersji ciągników MF 3 Speciality jest taka sama, nowoczesna stylistyka Massey Ferguson z ostro zarysowanymi kształtami i szarą kabiną i dachem.

Szeroki wybór specyfikacji

W podstawowych modelach o mocy 75 KM jednostką napędową jest 4-cylindrowy silnik o pojemności 3,4 l, który spełnia wymagania normy Stage V. Dla tych wersji dostępne są: w pełni mechaniczna przekładnia 12F/12R, jak i przekładnia 24F/12R z przełącznikiem PowerShuttle i funkcją Speedshift. Producent daje też możliwość wyboru instalacji hydraulicznej z trzema pompami o wydatku oleju hydraulicznego 120 l/min lub z dwiema pompami po 93 l/min. Do tego dochodzi jeszcze  jedna z dostępnych konfiguracji zaworów i opcjonalnych wyjść hydraulicznych lub złączy do montażu centralnego.

Droższe i bardziej zaawansowane technicznie są modele napędzane czterocylindrowymi silnikami Stage V najnowszej generacji o pojemności 3,6 l i mocy od 85 do 120 KM w ciągnikach z kabiną oraz do 105 KM w wersjach z platformą. Aby podnieść sprawność oraz zwiększyć wydajność pracy w różnych warunkach, dostępny jest tutaj jeszcze większy wybór przekładni.

Asortyment otwiera prosta i łatwa w obsłudze 15F/15R z mechanicznym rewersem, następnie jest też Eco 30F/15R z pięcioma biegami w trzech zakresach, która umożliwia jazdę z prędkością do 40 km/h, w wersji 30F/15R zastosowano dodatkowy element w postaci rozdzielacza mechanicznego, który zwiększa przełożenia i oferowany zakres prędkości. Optymalne poziomy sterowania i komfortu zapewniają również przekładnia Speedshift, sprzęgło elektrohydrauliczne i przełącznik PowerShuttle z funkcją Comfort Control do  ustawiania czułości przełącznika.

Układ hydrauliczny w zależności od specyfikacji ciągnika wyposażony może być w 2 lub 3 wydajne pompy pozwalające na sprawną obsługę roboczego osprzętu. Do tego można wybrać różne konfiguracje mechanicznych lub elektrohydraulicznych zaworów suwakowych z obsługą realizowaną poprzez wielofunkcyjny drążek sterujący.
Przestronna i wygodna kabina

Poziom komfortu operatora jest dla Massey Ferguson jednym z priorytetów. Widoczność na obszar roboczy poprawiono poprzez zwiększenie prześwitu i podniesienie fotela. Do dyspozycji operatora są nowa deska rozdzielcza z analogowymi wskaźnikami oraz cyfrowym wyświetlaczem pokazującym np. prędkość WOM, zużycie paliwa, temperaturę płynu chłodzącego i oleju.

Operator w trakcie pracy może być na bieżąco informowany również o położeniu układu zawieszenia, ustawieniu zaworów hydraulicznych czy też aktualnym przełożeniu przekładni Speedshift. Ze względu na przeznaczenie ciągników i charakterystykę wykonywanej pracy opcjonalnie dostępny jest układ filtracji kabiny kat. 4, który zwiększa ciśnienie we wnętrzu i pozwala na bezpieczne prowadzenie oprysków uprawianych roślin.

W każdej dziedzinie

Seria MF 3 Speciality zawiera wersje specjalizowanych ciągników o mocy od 75 to 120 KM w następujących wersjach: Vineyard (o szerokości od 1 m, standardowo z kabiną, przeznaczony do pracy w wąskich winnicach), Specialised (od 1,25 m, przeznaczony raczej do winnic o bardziej otwartym układzie); Fruit (1,45 m, do winnic o szerokich alejach, a także do sadów owocowych) i Wide Fruit (1,7 m, z kabiną lub platformą w standardzie, przeznaczony do sadów, winnic ulokowanych na stokach, również do prac w budynkach inwentarskich). 

Wersje o mocy od 75 do 105 KM to m.in. model Ground Effect - o szerokości 1,4 m i konstrukcji niskoprofilowej, idealny do stosowania pod drzewami, w tunelach foliowych oraz w winnicach pod zadaszeniem. Wyróżnia się przy tym większą stabilnością dzięki szerszej przedniej osi. Wyposażony jest w platformę obsługową. Jest także MF 3AL Alpine - uniwersalny ciągnik o szerokości od 1,7 m, przeznaczony do pracy na zboczach, także w trudnym terenie. Ciągnik dostępny z kabiną o konstrukcji o niskim profilu lub z płaską podłogą.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.