[ATR] Technika

Massey Ferguson - Pod lupę i od nowa

Data publikacji:

Podczas zeszłorocznej Agritechniki Massey Ferguson zaprezentował nowe ciągniki serii MF 4700 przeznaczone na rynek niemiecki. Nowe modele z Global Series w nazwie obejmują maszyny o mocy od 75 do 95 KM.

Przy tworzeniu maszyn przyjęto koncepcję, według której produkcja lub montaż pojedynczych komponentów, modułów maszyn czy kompletnych ciągników odbywać się będzie w różnych zakładach działających na całym świecie. W zależności od potrzeb klientów z danego regionu, maszyny będą produkowane lub montowane w Indiach, Chinach, Brazylii, Turcji oraz Francji co ma wpłynąć na skrócenie terminów dostaw i redukcję kosztów.
Warto zaznaczyć, że maszyny zostały opracowane całkowicie od nowa – każdy element został zweryfikowany pod kątem przydatności i zoptymalizowany pod względem wydajności. Dzięki temu powstał nieskomplikowany i ekonomiczny ciągnik, który jest produkowany w nowoczesnych fabrykach producenta.

Nowe ciągniki MF 4700 – podstawowe cechy

- Trzy modele kabinowe: MF 4707 (75 KM), 4708 (85 KM) oraz 4709 (95 KM)
- Nowa kabina z klimatyzacją, wyświetlaczami analogowymi i cyfrowymi oraz nowoczesnym designem
- Wydajny, 3-cylindrowy silnik AGCO Power o pojemności skokowej 3,3 l, który spełnia normy emisyjne Tier 4 Final
- Nowa przekładnia mechaniczna oferuje 12 biegów do jazdy do przodu i 12 biegów do jazdy wstecz z mechanicznym lub elektrohydraulicznym rewersem
- Do wyboru napęd przedni lub na cztery koła z hydrostatycznym układem kierowania zapewniającym lepsze manewrowanie i trakcję
- Wysokociśnieniowy układ hydrauliczny Open Centre z pompą tandemową, dostosowany do nowoczesnych narzędzi roboczych
- Precyzyjna elektroniczna regulacja podnośnika - udźwigu tylnego podnośnika wynosi 3 t
- Niezależny WOM o prędkości 540 obr./min
- Wytrzymała, wykonana z odlewu oś tylna
- Dostępne również modele w wersji platformowej

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.