Aktualności

Massey Ferguson - 20 tysięcy ciągników w roku 2020

Data publikacji:

Fabryka Massey Ferguson we francuskim Beauvais poprzez zakup sąsiedniej nieruchomości zwiększyła swoje zaplecze magazynowe o powierzchnię 30 tys. m².

    ludzie, wydarzenieurządzeniemagazyn

Więcej miejsca - tego życzy sobie każdy szef zakładu produkującego maszyny rolnicze, także Boussad Bouaouli. Jest on szefem fabryki Massey Ferguson w Beauvais, położonej na północ od Paryża. Massey Ferguson kupił półtora roku temu 8-hektarową działkę z halą o powierzchni 30 tys. m². Hale wybudowane dawniej dla fabryki lodów Froneri dopasowano do wymagań montażu ciągników. Koszt inwestycji to 11 mln euro - MF stworzył dzięki temu ponad 100 nowych miejsc pracy w Beauvais. Zakupione tereny będą wykorzystywane do składowania części, komponentów i wstępnego montażu.
Projekt MF nazywany wewnątrz firmy „Beauvais 3” jest częścią fabryki 4.0. I tak np. skrzynie, w których pracownicy składują części do wstępnego montażu, są wyposażone w chipy RFID. Mały samobieżny pojazd elektryczny zbiera przygotowane skrzynki i dostarcza je do samochodu ciężarowego, który zawozi je do fabryki Beauvais 1 w celu końcowego montażu. Następnym krokiem w magazynie jest instalacja technologii „Pick up light”. Jeśli kierowca wózka porusza się po holu, poszukując określonego miejsca dla palety, może on za pośrednictwem swojego terminala aktywować światło, które wskaże mu odpowiednie miejsce parkowania. Kolejny krok to zamiana wózków widłowych, które rozładowują samochody ciężarowe w punkcie przyjęcia towaru, również przez bezzałogowe pojazdy. Aktualnie w AGCO trwają projekty pilotażowe polegające na opatrzeniu wszystkich dostarczonych części małymi elektronicznymi chipami, tzw. beacons, już podczas wprowadzenia do magazynu. Umożliwiają one potem w fabryce 4.0 prawidłową identyfikację i lokalizację wszystkich części.
Na oficjalne otwarcie Beauvais 3 przybył prawie cały główny zarząd AGCO. Massey Ferguson jest największym pracodawcą w tym regionie - zatrudnia łącznie ponad 2,5 tys. pracowników. Szef MF EME, Thierry Lhotte, upatruje w tej siedzibie „global home of Massey Ferguson”. W roku 1960 Massey Ferguson założył zakład w Beauvais. W 1994 r. firma AGCO kupiła MF i w rozbudowę tej fabryki zainwestowała pokaźne środki - tylko w ostatnich 6 latach było to 300 mln euro. A plany idą jeszcze dalej. Pomiędzy siedzibami Beauvais 1 a Beauvais 3 znajdują się jeszcze grunty o powierzchni 15,7 ha z halami o powierzchni 45 tys. m², także nadal własność firmy Froneri, które MF chciałby zakupić dla realizacji planów dalszej ekspansji. Aktualnie trwają negocjacje cenowe przypominające grę w pokera. W 2018 r. w Beauvais z bram zakładu wyjechały 13 472 ciągniki, w tym roku ma to być liczba ponad 14 150, celem na rok 2020 jest 20 000 sztuk. Wizja Massey Ferguson na rok 2027 przewiduje w regionie EME udział w rynku traktorów na poziomie 15%, a w przypadku kombajnów 8%.

Bernd Pawelzik

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.