Aktualności

Maschio Gaspardo - Zwiedzanie z dilerami

Data publikacji:

Firma Maschio Gaspardo chętnie chwali się swoimi nowoczesnymi zakładami produkcyjnymi. Nie inaczej było przy okazji spotkania dilerów tej marki z Polski, w którym uczestniczyła również redakcja atr express - w dniach 7-9 maja można było się z bliska zapoznać z pokaźnym potencjałem produkcyjnym włoskiego potentata na rynku maszyn rolniczych.

Już pierwszego dnia swoje podwoje otworzyła fabryka Gaspardo w miejscowości Morsano al Tagliamento (Pordenone) o powierzchni 13,2 ha (z czego 2,9 ha pod dachem), w której na kilku liniach montażowych powstają są m.in.: precyzyjne siewniki punktowe, siewniki do siewu zbóż, siewu bezpośredniego czy sadzarki do warzyw. Z kolei w miejscowości Concordia Sagittaria (Venezia) zlokalizowana jest, znajdująca się od lipca 2017 r. całkowicie w rękach Maschio Gaspardo, fabryka pługów Maschio Aratri. Zakład o powierzchni 4 ha (w tym 1,5 ha pod dachem) ma w 2018 r. wyprodukować około 800 maszyn, ale prognoza na 2021 r. zakłada zwielokrotnienie produkcji - według planu ma osiągnąć 2000 szt. rocznie.

Ekologiczna fabryka

Doskonałą wizytówką obrazującą zaawansowanie technologiczne włoskiego producenta jest bez wątpienia zwiedzany drugiego dnia nowoczesny zakład produkcyjny Terranowa (powierzchnia 3,8 ha, w tym 1,9 ha pod dachem) w miejscowości Cadoneghe (Padva), w którym można było zobaczyć rzędy robotów spawalniczych, zautomatyzowane linie laserów tnących, wycinarek oraz pras. W zakładzie wykorzystującym na swoje potrzeby 20% z energii słonecznej produkowane są elementy, najważniejsze podzespoły i części zamienne do wszystkich maszyn Maschio Gaspardo, które trafiają do poszczególnych zakładów w celu nałożenia powłok malarskich. Oczywiście najwyższe standardy spełnia również zajmująca powierzchnię 11 ha (powierzchnia kryta - 2,8 ha) fabryka - a zarazem siedziba główna spółki Maschio Gaspardo - w Campodarsego (Padva). Ze znajdujących się tam linii produkcyjnych zjeżdżają glebogryzarki, brony aktywne, mulczery, kosiarki bijakowe czy kombinacje uprawowo-siewne. Produkowane są również maszyny na zlecenie największych światowych koncernów, takich jak New Holland, Mahindra i John Deere.

Nowości w Akademii

Ostatnim, ale nie mniej ważnym, elementem bogatego programu była wizyta w Akademii Maschio Gaspardo, w której pracownicy firmy oraz dilerzy mogą w komfortowych warunkach pogłębiać swoją wiedzę techniczną i handlową. Przedstawiono tam również nowe produkty włoskiej marki, takie jak: system IsoTronik, rewolucyjny układ przeniesienia napędu dla pneumatycznych siewników punktowych Gaspardo Maga i Manta, nowy typ sekcji wysiewających Chrono do siewników punktowych, umożliwiający precyzyjny wysiew przy prędkości 15 km/h, Gigante pressure do siewu bezpośredniego, bronę talerzową Veloce czy też kultywator Terremoto 3.

DS/GA

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.