Aktualności

Maschio Gaspardo wychodzi z długów

Data publikacji:

Ubiegły rok firma Maschio Gaspardo zaliczy bez wątpienia do udanych. Mimo lekkiego spadku przychodów - o 5%, do 316,6 mln euro, poprawie uległy inne wskaźniki finansowe - wypracowany zysk urósł do kwoty 5,8 mln euro, a zadłużenie spadło aż o 34,7 mln euro, do 148,4 mln euro (w ciągu ostatnich 6 lat zadłużenie netto Maschio Gaspardo spadło o ok. 90 mln euro).

Rok obrotowy 2019 zakończył się skonsolidowanym zyskiem netto prawie czterokrotnie wyższym niż w roku poprzednim, kiedy wyniósł ok. 1,5 mln euro. Wynika to przede wszystkim z efektów realizacji strategicznych wytycznych podanych przez kierownictwo Grupy, które miały na celu zwiększenie rentowności prowadzonej działalności.

– Rok 2019 był bardzo trudny, ale zadowalające wyniki, które właśnie zatwierdziliśmy, udowadniają, że podążamy we właściwym kierunku. W 2019 r. zakończyliśmy ścieżkę konsolidacji finansowej Grupy, która dzięki odnowieniu umowy z instytucjami finansowymi i podwyższeniu kapitału subskrybowanego pod koniec tego samego roku, w ciągu najbliższych trzech lat pozwoli nam skupić się na przyszłym rozwoju działalności – skomentował Mirco Maschio, prezes Maschio Gaspardo.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 10/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz lub prenumeratę

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.