[ATR] Nowości Maschio Gaspardo

Maschio Gaspardo - Uprawowe i do siewu

Data publikacji:

Maschio Gaspardo to przedsiębiorstwo dysponujące jedną z najszerszych ofert maszynowych na rynku. To jednak nie sprawia, że konstruktorzy firmy spoczęli na laurach. Na sezon 2018 producent zaprezentował kilka nowych rozwiązań.

Nowinki uprawowe

Mirco NSH to nazwa nowego pługa obrotowego Maschio Gaspardo. Maszyna dostępna jest w wersjach: 6-, 7- i 8-skibowej, a także w wersji „on land”, czyli przystosowanej do orki po caliźnie. Jest to konstrukcja półzawieszana, zaopatrzona w hydrauliczny system zabezpieczeń non-stop przeciwko przeciążeniom. Układ jezdny w tym przypadku stanowi tylne koło podporowe. Producent podkreśla, że pług ma duży prześwit i gwarantuje dobre przykrycie resztek pożniwnych. Warto zaznaczyć, że wyposażono go w hydrauliczną regulację szerokości bruzdy przedniej.
Inną konstrukcją uprawową określaną przez Maschio jako nowość jest glebogryzarka serii G. Seria obejmuje 4 urządzenia o szerokości roboczej od 2,75 do 4,2 m. Maszynę umożliwiającą pracę na głębokości 29 cm wyposażono w opatentowany system wymiany noży.

Innowacje w siewie

Z kolei jedną z największych nowości w kontekście wymiarów jest siewnik Julia. To gigantyczny wręcz siewnik punktowy o szerokości roboczej 18 m. Jednak, co warte podkreślenia, maszyna w pozycji transportowej zajmuje jedynie 3 m. Na tak dużej szerokości rozmieszczono 24 sekcje wysiewające. Nacisk redlicy jest regulowany do maksymalnie 200 kg. W Julii można zastosować także nowe sekcje wysiewające wyposażone w elektryczny napęd aparatu dozującego o nazwie Isotronic. Każda sekcja ma „swój” silnik. Alternatywą są sekcje z napędem mechanicznym. Maszyna kontrolowana jest za pomocą panelu Isobus z kabiny ciągnika. Producent podkreśla, że siewnik Julia wyposażono w elastyczną ramę, która może dostosowywać się do terenu, co przekłada się na lepsze kopiowanie terenu.
Przed sezonem 2018 dokonano również modyfikacji w siewniku Dama. Zmieniając kozioł trzypunktowy oraz zawieszenie wału, uzyskano bardziej kompaktową i zwartą konstrukcję. W efekcie maszyna sprawdzi się również w pracy z mniejszymi ciągnikami. Zwiększono także pojemność zbiornika nasiennego do 600 l.
Warto również wspomnieć o Corona X-Force SC 600, czyli nowym uniwersalnym siewniku rzędowym. Siewnik ten przystosowany jest również do wysiewu nawozu, do czego służą dwie niezależne jednostki dozujące. Określenie X-Force odnosi się natomiast do nazwy zastosowanej redlicy wysiewającej. Jest to redlica dwutarczowa o nacisku do 160 kg.

BK

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.