Nowości

Maschio Gaspardo - Składanych hydraulicznie brony wirnikowe HD

Data publikacji:

Dla lepszego wykorzystania ciągników dużej mocy firma Maschio Gaspardo zwiększyła asortyment składanych hydraulicznie szerokich bron wirnikowych w wersji HD, polecanych na ciężkie warunki. Bogatą ofertę włoskiego producenta w tym segmencie tworzą maszyny współpracujące z ciągnikami o mocy od 120 do nawet 550 KM.

W trudnych warunkach brona aktywna często jako jedyna pozwala przygotować pole do siewu, zwłaszcza na takich glebach, jak np. minutowe, wymagające szybkiej uprawy w ściśle określonym momencie. Uprawę bronami Maschio dobrze uzupełniają wały dostępne w dużym wyborze - m.in. klasyczne rurowe, wały spiralne, pełne Packera (zębowe, ugniatająco-kruszące, kombi), pierścieniowe pryzmatyczne czy oferowane w kilku wersjach wały gumowe. W połączeniu z siewnikiem Centauro z przednim zbiornikiem (od 1100 do 1600 l) i tylną belką redlicową (szerokość 4-6 m), składane brony wirnikowe Maschio tworzą natomiast uniwersalne zestawy uprawowo-siewne, sprawdzające się zwłaszcza w technologiach bezorkowych.

Sztywne i pływające

Ofertę składanych bron wirnikowych Maschio typu HD (Heavy Duty) do ciągników o mocy od 120 do 220 KM otwiera nowy model Falco HD, o szerokości roboczej 3,6; 4; 4,6 i 5 m, natomiast do ciągników o mocy do 280 KM - nowy Gabbiano HD o szerokości 4; 4,6; 5 i 6 m (asortyment bron HD uzupełnia nieskładany model Orso HD o szerokości 3-4,5 m, do ciągników 120-300 KM). Obie brony mogą pracować ze stronami zaryglowanymi na sztywno lub w trybie „pływającym”, ale z możliwością wychylania się tylko do góry. Maszyny mają m.in. solidne przekładnie (przelotowy WOM) z wymiennymi kołami (możliwa zmiana obrotów), wzmocnioną ramę oraz krawędzie wanien.
Począwszy od znanego, klasycznego modelu Aquila (4; 4,6; 5 i 6 m) do ciągników o 120-300 KM, połówki brony mogą wychylać się zarówno do góry, jak i w dół, co gwarantuje dokładną uprawę zwłaszcza na terenach pagórkowatych i o nieregularnej rzeźbie. Rekomendowana do ciągników o mocy od 150 do 330 KM brona Aquila Rapido Plus o podobnej szerokości to pierwszy model spośród składanych bron Maschio, wyposażony standardowo w system szybkiej wymiany zębów (od 4,6 m), dostępny także w pozostałych bronach z rodziny Rapido.

Szerokie i wydajne

W grupie aktywnych maszyn Maschio HD o największej szerokości roboczej na znaczeniu zyskują wprowadzone w ub. roku brony Toro Rapido HD Plus o szerokości 6 i 7 m, zaprojektowane do ciągników o mocy od 150 do 400 KM, a paletę bron HD wieńczy najlepiej wyposażony seryjnie model Jumbo Rapido HD o szerokości 6; 7 i 8 m, na dodatkowo wzmocnionej ramie (podwójna belka, 4 zawiasy), przystosowany do ciągników o mocy od 250 do 550 KM.
Odpowiednio do przenoszonej mocy, w tej klasie maszyn przekładnie boczne są dodatkowo użebrowane i schładzane powietrzem za pomocą zintegrowanych wentylatorów. W opcji dostępna jest też pompa wymuszająca recyrkulację oleju w skrzyni biegów (Jumbo). Poza tym w bronach zastosowano większe przekładnie, wzmocnione dwuwarstwowe wanny (grubość 5+6 mm) oraz ułożyskowanie wirników na specjalnych podwójnych wahliwych łożyskach baryłkowych. Mimo dużych rozmiarów wszystkie maszyny są składane do szerokości poniżej 2,5 m, a transport ułatwia dostępny w opcji tylny wózek, znacznie odciążający podnośnik ciągnika.

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.