[ATR] Nowości Maschio Gaspardoisobus

Maschio Gaspardo - Seria Dama dalej rozbudowywana

Data publikacji:

Na nowy sezon 2019 Maschio Gaspardo wprowadziła kolejne warianty nadbudowywanych siewników rzędowych typu Dama: Dama „New Edition” z redlicą talerzową Corex Plus oraz Dama „New Edition Isotronic” z redlicą talerzową i elektrycznym napędem z elektroniką Isobus.

Najlepiej sprzedająca się maszyna Dama, w połączeniu z bronami wirnikowymi typu DC-Classic, DM-Classic i DM-Rapido oferuje klientom szeroki wybór różnych kombinacji maszyn dla klasy wydajności od 80 do 200 KM. Dama „New Edition Corex Plus” dysponuje zbiornikiem na ziarno o pojemności 600 l i tym samym mieści o 100 l więcej niż dotychczasowa Dama 300.

Nowa redlica talerzowa Corex Plus o średnicy wynoszącej 350 mm umożliwia większą szybkość wysiewu i głębsze umieszczanie nasion. Została zaprojektowana specjalnie z myślą o trudnych warunkach użytkowania na ciężkich glebach.

W połączeniu z opcjonalnie dostępnymi wałkami dociskowymi może być precyzyjnie dostosowywana do wszystkich warunków siewu. Natomiast nowy agregat uprawowo-siewny jest przyporządkowany do każdej redlicy talerzowej i można w prosty i szybki sposób wybrać ustawienie odpowiadające danym warunkom pracy. Funkcja bocznego teleskopu umożliwia prawidłowy przebieg pracy podczas wysiewu, nawet pomiędzy połączeniami, oraz dba o to, żeby np. model 300 mieścił się w ramach dozwolonej szerokości transportowej wynoszącej 3 m.

Połączone zalety

Kolejną nowością w ofercie jest Dama New Edition Isotronic z systemem ostrzenia Corex Plus. Ten model łączy w sobie wszystkie zalety Dama „New Edition” z nową elektroniką Isobus i napędem elektrycznym. W ten sposób klient może wygodnie ustawić dawkę wysiewu za pośrednictwem terminala Isobus na ciągniku lub zmienić ją w czasie jazdy. Dodatkowo nowa technologia umożliwia sterowanie maszyną za pomocą aplikacji Section Control. W ten sposób można np. w czasie wysiewu optymalnie ustalić uwrocie.

GA

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.