Aktualności

Maschio Gaspardo - Rumuńskie zielonki

Data publikacji:

W dniach 14-15 czerwca redakcja atr express odwiedziła fabrykę Maschio Gaspardo w miejscowości Chisineu – Cris, w zachodniej części Rumunii (niedaleko granicy z Węgrami).

Zwiedzaniu fabryki towarzyszyły pokazy polowe zorganizowane na sąsiednim polu, gdzie mogliśmy zobaczyć wybrane maszyny Maschio Gaspardo w akcji. Podczas pokazów zaprezentowano w akcji linię maszyn zielonkowych – kosiarki Debora PRO 300 (przednia) i 340 (tylna), zgrabiarkę dwukaruzelową Golia Pro 2 840 oraz prasoowijarkę Mondiale 120 Combi.

Topowe zielonki

Pierwszy w pole wjechał zestaw kosiarek Debora o szerokościach roboczych 3 i 3,4 m, wyposażonych w system Perfect Cut pozwalający na szybką wymianę noży. Pierwsza z maszyn – Debora PRO 300 (szerokość robocza 3 m) posiada 7 dysków tnących (14 noży), waży 940 kg i potrzebuje ciągnika o mocy od 80 KM. Druga kosiarka - Debora PRO 340 o szerokości koszenia 3,4 m, wyposażona jest
w 8 dysków tnących (16 noży) i przy masie 825 kg ma zapotrzebowanie na moc wynosi minimum 90 KM. Kolejną prezentowaną maszyną była zgrabiarka dwukaruzelowa Golia Pro 2 840 o maksymalnej szerokości roboczej 8,4 m. która jest regulowana za pomocą cylindrów hydraulicznych (w zakresie 7,6 – 8,4 m).  Zapotrzebowanie na moc w przypadku tej maszyny to minimum 60 KM. Pokazy maszyn zielonkowych zamykała prasoowijarka Mondiale 120 Combi o masie 5,9 t, wyposażona w 19 walców w komorze pozwalających na formowanie beli o średnicy 1,25 m. Szerokość robocza zestawu to 2,2 m, a zbieraną masę, w zależności od wersji, docina 15 noży (Topcut) lub 25 noży (Ultracut)

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.