[ATR] Aktualności Maschio Gaspardo

Maschio Gaspardo - Przychody rosną

Data publikacji:

Zgromadzenie akcjonariuszy zatwierdziło sprawozdanie finansowe za 2018 r., w którym ustalono przychody w wysokości 332 mln euro, co stanowi rosnącą wartość w stosunku do roku 2017, szczególnie w odniesieniu do obszaru włoskiego o 8,25%. EBITDA z 2018 r. stabilizuje się na poziomie 30,6 mln euro.

Jeśli chodzi o międzynarodową obecność Grupy, Finest – poprzez działanie w wysokości 5 mln euro – jako mniejszościowy udziałowiec (25%) dołączył do kapitału zakładowego rumuńskiej spółki zależnej Maschio Gaspardo Romania, przyczyniając się do sfinansowania programu inwestycyjnego lokalnego zakładu produkcyjnego.
– Ten wynik stanowi kolejny krok do finansowego wzmocnienia grupy Maschio Gaspardo, daje szansę skoncentrowania naszych wysiłków na wzroście i rozwoju biznesu. Naszym celem na najbliższe trzy lata jest ekspansja rynków, na których już jesteśmy obecni, oferując zaawansowane technologicznie i przyjazne dla użytkownika produkty, które mogą maksymalizować zyski naszych klientów – komentuje Mirco Maschio, prezes Maschio Gaspardo.
Ponadto wzrost aktywów ma na celu wzmocnienie sytuacji finansowej spółki i stanowi pierwszy etap oczekiwany w biznesplanie na lata 2019-2021. Maschio Gaspardo działa na rzecz wzrostu i stabilizacji biznesu, wzmacniając obecność Grupy na rynkach o wysokim potencjale (Chiny, Japonia, Azja Południowo-Wschodnia i Ameryka Północna), również dzięki partnerstwom strategicznym.
Kolejnym strategicznym celem biznesplanu jest rozwój na rynkach, na których obecność Grupy jest wciąż marginalna, takich jak Afryka i Ameryka Południowa. W tym sensie niedawno rozpoczęła się współpraca z Bonifiche Ferraresi i Eni, projekty rozwoju w Afryce dotyczą stworzenia zintegrowanych łańcuchów dostaw rolnych na kontynencie afrykańskim, przeznaczonych do produkcji na rynek krajowy, a tym samym do rozwoju współpracy technicznej w sektorze. W obliczu nierównowagi związanej z klimatem lub spowodowanej międzynarodową sytuacją polityczno-gospodarczą (cła USA, Brexit, sankcje rosyjskie i niestabilność polityczna w Turcji), które dotyczą branży rolniczej, firma już rozpoczęła racjonalizację produkcji zgodnie z celami planu.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.