Nowości

Maschio Gaspardo. Primo znaczy precyzja

Data publikacji:

Podczas tegorocznych targów SIMA w Paryżu, które odbędą się w dniach od 6 do 10 listopada, firma Maschio Gaspardo zaprezentuje swój precyzyjny rozsiewacz nawozów Primo EWH Isotronic z elektryczną regulacją wysiewu i systemem ważenia oraz nowym, hydraulicznym systemem napędu tarcz. Rozsiewacz będzie dostępny na rynku w ładowności 3200 i 4500 kg już od lutego 2023 r.

    Maschio Gaspardo. Primo znaczy precyzja

Podstawowa charakterystyka rozsiewacza Primo zawarta jest w jego oznaczeniu, gdzie litera „E” oznacza elektryczną kontrolę parametrów rozrzutu, „W” rozsiewacz z systemem wagowym, natomiast „H” to nowość, czyli niezależny, hydrauliczny napęd tarcz. Wersja EWH działa bez konieczności użycia WOM-u ponieważ korzysta właśnie z układu hydraulicznego ciągnika. Wymaga przy tym minimalnej wydajności przepływu 70 l/min oraz ciśnienia roboczego 180 barów. Ważne, że dzięki zastosowaniu dodatkowego dystrybutora oleju, rozsiewacz może być używany zarówno z ciągnikami wyposażonymi w pompy typu Load Sensing, jak i bez nich.

Sprzężenie rozsiewacza z ciągnikiem odbywa się poprzez układ trójpunktowy z funkcją pływającą. Rozwiązanie to nie tylko ułatwia połączenie i bez zakłóceń przenosi ciężar ze zbiornika na ogniwo obciążnikowe, ale również pozwala korygować przepływ produktu. Dodatkowy akcelelator daje zawsze prawidłowy odczyt wagi nawet przy pracy na zboczach.

Precyzyjny wysiew

Rozsiewacz Primo można regulować w prosty i efektywny sposób, optymalizując jakość wysiewu na całej szerokości roboczej. Opatentowany system szybkiego montażu tarcz rozsiewających pozwala w mniej niż 5 min. wymienić tarcze, zwiększając zasięg z 12 do 36 m. Dzięki automatycznej regulacji punktu podawania nawozu, rozsiewacz obsługuje funkcję kontroli sekcji: na 4 lewe i 4 prawe. Dla uzyskania maksymalnej precyzji wysiewu w trybie Section Control ważna jest możliwość pracy z niezależnymi prędkościami obrotowymi talerzy z każdej strony.

Zbiornik nawozowy składa się z kosza zasypowego oraz nadstawek. W zależności od wymaganej pojemności można dołożyć 3 nadstawki. Wewnątrz kosza zamontowano kratki do przesiewania nawozu. Przepływ materiału ułatwiają także umieszczone pod spodem dwie osłony stożkowe oraz dwa wibracyjne mieszadła, osadzone na wałach mimośrodowych. Niska prędkość mieszania zapobiega tutaj efektowi mielenia nawozu.

Wyróżniającą cechą rozsiewacza Primo jest zastosowanie dwóch sterowanych elektrycznie zasuw na każde wyjście. Pierwsza z nich reguluje żądaną dawkę nawozu, a druga steruje otwieraniem i zamykaniem (ON/OFF). Układ zasuw Twin Shutter maksymalizuje precyzję wysiewu podczas manewrów na uwrociach, unika się więc przedawkowania oraz efektu niedostatecznego dozowania.

Komfortowe sterowanie

Zmiana szerokości rozsiewu jest płynna i odbywa się z poziomu kabiny ciągnika. Za pośrednictwem Virtual Terminala i siłowników elektrycznych automatycznie regulowany jest punkt podawania nawozu. Oprogramowanie rozsiewacza Primo zostało również opracowane, aby odpowiedzieć na potrzeby rolnictwa precyzyjnego i obszaru Przemysłu 4.0.

Rozsiewacz nawozu Primo EWH Isotronic oferowany będzie w konfiguracji Exclusive, a to oznacza, że w standardzie pojawią się tarcze rozrzucające napędzane przez 2 niezależne silniki hydrauliczne z kontrolą prędkości, filtr oleju z elektrycznym czujnikiem, sensory pustego zbiornika oraz łopatki typu HD - Heavy Duty.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.