Maschio Gaspardo - Opryskiwacze na plus

Data publikacji:

Z interesującą ofertą w technice ochrony roślin wystąpiła firma Maschio Gaspardo, która m.in. w swoich zaczepianych opryskiwaczach Campo, w tym najpopularniejszych obecnie modelach 2400 l/21 m, proponuje atrakcyjne wyposażenie już w standardzie.

Według producenta do Campo przekonuje szereg „plusów”, w postaci dobrze dobranych, przydatnych funkcji i elementów wyposażenia podstawowego tych opryskiwaczy. Wśród nich są np. mechaniczny dyszel skrętny z regulacją długości oraz przestawna oś, dzięki którym maszyna może poruszać się idealnie po śladach kół każdego ciągnika. Przesuwana oś pozwala także dociążyć traktor (wzrost siły uciągu) i jednocześnie odciążyć koła maszyny, co zmniejsza ryzyko powstawania kolein na miękkim gruncie. Opryskiwacze mają też regulowany od 1,5 do 2,1 m rozstaw kół, które przy rozmiarze 11.2x48 (inne w opcji) zapewniają prześwit 80 cm.

Wydajne serce

We wszystkich opryskiwaczach standardem są pompy Comet (inne w opcji), w popularnych modelach 2400/3200 l z belką 21 m - o wydajności 265 l/min, co pozwala opryskiwać dużymi dawkami. Polietylenowy zbiornik ma bardzo gładkie ścianki i kształt zapobiegający falowaniu cieczy oraz zapewniający niskie usytuowanie środka ciężkości. Wysoką jednorodność cieczy utrzymują 2 mieszadła eżektorowe, które można wyłączać, oraz pracujące non-stop mieszadło hydrauliczne, zasilane cieczą z węży przelewowych, a dokładne mycie zbiornika gwarantują dwie rotacyjne dysze płuczące.
Centralny panel sterowania obiegiem cieczy, z zaworami kulowymi, w tym głównym 2,5-calowym z kulą ze stali nierdzewnej (większa żywotność), oferuje w standardzie unikatową funkcję Deviokit, która umożliwia przepłukanie czystą wodą układu od pompy do rozpylaczy, podczas gdy ciecz w zbiorniku pozostaje nierozcieńczona. Jest to bardzo przydatne w razie konieczności przerwania z różnych względów zabiegu na pewien czas, zwłaszcza preparatami zawiesinowymi. Standard uzupełnia opuszczany 30-litrowy rozwadniacz z kompletem dysz i specjalną końcówką EasyFlow do bezpiecznego wysysania preparatów z opakowań, bez ich kontaktu z otoczeniem.

Elastyczna belka

Atutem opryskiwaczy Campo jest też całkowicie przebudowana, solidniejsza belka, z ostatnim uchylnym członem (od 24 m z aluminium), która we wszystkich modelach jest zawieszona na równoległoboku, zapewniającym większą stabilność i wysokość podnoszenia (do 2,3 m) oraz niezakłócającym prześwitu. Belki mają w standardzie niezależne rozkładanie stronami, także o 1/4 szerokości (belki z rękawem tyko stronami), hydrauliczny przechył oraz zmienną geometrię, pozwalająca każdą stronę niezależnie podnosić o kąt do 15° i opuszczać do 13°.
Do obsługi 9 siłowników belki służy jeden blok zaworów, zasilany tylko z dwóch wyjść hydrauliki ciągnika, a od tego roku hydraulikę siłową uzupełnił specjalny filtr, który chroni układ przed zanieczyszczonym olejem. W opcji dostępny jest zamknięty układ hydrauliczny opryskiwacza z własną pompą oleju.
Standard uzupełniają rurki układu cieczowego ze stali nierdzewnej oraz trójpozycyjne oprawy z rozpylaczami TeeJet w komplecie. TeeJet-a jest również komputer, od tego roku wyższy model Radion 8140, z wszystkimi funkcjami roboczymi, przygotowany do nawigacji, która dostępna jest oddzielnie, co umożliwia jej wykorzystanie w innym ciągniku.

SS

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.