Technika

Maschio Gaspardo - Lekkie kosiarki dyskowe

Data publikacji:

Debora Pro to nazwa kosiarek dyskowych produkowanych przez Maschio Gaspardo. Dotychczasowa oferta tych urządzeń została po raz kolejny zaktualizowana. Obecnie w sprzedaży są modele boczne zawieszane, ale także czołowe oraz zaczepiane.

  Jedną z ostatnich nowości Maschio-Gaspardo jest dyskowa kosiarka czołowa Debora Pro F. Maszyna o szerokości roboczej 3 m jest chętnie prezentowana podczas oficjalnych pokazów marki oraz w trakcie wystaw. Tak było m.in. na targach EIMA czy SIMA. Czerwona kosiarka Maschio pozostawia za sobą pokos o szerokości od 1,3 do 1,5 m. Jest to kosiarka dyskowa. Na listwie zamontowanych jest 7 dysków wyposażonych w łącznie 14 noży. Masa całej konstrukcji nie przekracza 940 kg. Warto zaznaczyć, że do poprawnej pracy Debora Pro F wymaga ciągnika o mocy minimalnej 80 KM.

  Do zestawu lub solo

  Debora Pro F to kosiarka montowana na przednim TUZ ciągnika. Belka tnąca połączona jest z solidną ramą za pomocą równoległobocznego układu zawieszenia i zestawu sprężyn o długim biegu. Dzięki temu kosiarka wyróżnia się dobrym kopiowaniem terenu, nawet przy dużych nierównościach (np. podczas koszenia terenów komunalnych).
  W celu zwiększenia wydajności kosiarki czołowej można ją połączyć z kosiarką tylną tworząc w ten sposób kombinację koszącą, która sprawdzi się na większych areałach. Mowa tutaj przykładowo o modelu Debora Pro. To lekka i kompaktowa kosiarka opracowana z myślą o rolnikach gospodarujących na mniejszych powierzchniach, którzy szukają konstrukcji praktycznej i niewymagającej skomplikowanej obsługi. Podobnie jak wersja „F”, Debora Pro wyposażona jest w listwę tnącą Perfect Cut wykonaną z trwałych komponentów i wyposażoną w system szybkiej wymiany noży.
  Producent zapewnia, że dzięki solidnej konstrukcji skrzyni biegów i układu przeniesienia napędu kosiarki Debora Pro sprawdzą się w najróżniejszych warunkach pracy. Największy oferowany obecnie model ma 3,4 m szerokości roboczej. Na listwie koszącej umieszczonych jest 8 dysków, a na każdym z nich montowane są 2 noże. Kosiarka obciąża tylny podnośnik masą 825 kg. Szerokość pokosu mieści się w zakresie od 1,4 do 2 m. Natomiast minimalne zapotrzebowanie na moc tej maszyny to 90 KM.
  Jedną z wielu nowości maszynowych Maschio Gaspardo zaprezentowanych w lutym podczas tegorocznej SIMY była kosiarka Debora Pro T 300 GM. Jest to konstrukcja zaczepiana, ciągniona wymagająca ciągnika o mocy minimum 90 - 110 KM. Konstrukcja kosiarki oparta jest na solidnej ramie, do której przymocowana jest listwa kosząca. Element roboczy zawieszony jest na długich sprężynach. Ten model również wyposażony jest w listwę Perfect Cut. Kosiarka wyposażona jest w 7 dysków tnących, które podczas jednego przejazdu koszą pas o szerokości 3 m.
  BK

  Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

  Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

  YouTube atrexpress

  zobacz więcej

  Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


  W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

  Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


  W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

  Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.