Aktualności

Maschio Gaspardo - Dwucyfrowy wzrost

Data publikacji:

Firma Maschio Gaspardo ubiegły rok bez wątpienia może zaliczyć do udanych. Włoskie przedsiębiorstwo skorzystało bowiem z ożywienia na rynku techniki rolniczej, odnotowując w 2017 r. 11-proc. wzrost obrotów do poziomu 324 mln euro (2016 r. - 291 mln euro), a także powrót do zyskowności prowadzonej działalności.

Z ogłoszonego przez firmę komunikatu wynika, iż rezultat ten został osiągnięty przede wszystkim dzięki sile sieci handlowej działającej na całym świecie i wprowadzeniu na rynek nowych produktów. Eksport w 2017 r. stanowił aż 82% obrotów Grupy Maschio Gaspardo. Szczególnie dynamicznie rozwinęła się sprzedaż na rynkach Europy Wschodniej (wzrost o 22% w stosunku do 2016 r.) i Azji (wzrost o 16%). Tam na pierwszy plan wybija się wzrost aktywności w Indiach, gdzie od 2011 r. Maschio Gaspardo ma jedną ze swoich fabryk - w 2017 r. obroty na tamtejszym rynku wzrosły o 30%.
Rezultaty osiągnięte w 2017 r. zgodne są z celami wynikającymi z planu na lata 2015-2018. Zysk EBITDA wyniósł 32 mln euro, poza tym firma po raz pierwszy od trzech lat wypracowała zysk netto w wysokości 5 mln euro. Łączna wartość inwestycji w ub. roku sięgnęła kwoty 11 mln euro (równowartość 3,5% obrotów).
Grupa Maschio Gaspardo (z nowym dyrektorem generalnym, którym został Luigi De Puppi) ma obecnie 7 zakładów produkcyjnych, z czego 4 we Włoszech i po jednym w Chinach, Indiach i Rumunii, a także sieć 12 oddziałów handlowych (Włochy, Francja, Hiszpania, Niemcy, Rumunia, Polska, Turcja, Ukraina, Rosja, Chiny, Indie i Ameryka Północna). Zatrudnienie na koniec 2017 r. wyniosło 2200 osób.

GA
 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.