[ATR] Aktualności Maschio Gaspardo

Maschio Fienagione kończy fuzję z Maschio Gaspardo

Data publikacji:

Fuzja Maschio Fienagione S.p.A. z Maschio Gaspardo S.p.A. została sfinalizowana 31 grudnia 2020 roku. Maschio Fienagione było już częścią Grupy Maschio Gaspardo od 2014 roku, po przejęciu historycznej spółki Feraboli S.p.A. z Cremony.

Operacja jest częścią projektu optymalizacji struktury korporacyjnej, umożliwiając poprawę systemów zarządzania i dalsze zmniejszenie kosztów administracyjnych dwóch zaangażowanych firm. Połączenie umożliwi również nowe synergie i uproszczenie przepływów produkcji i dystrybucji.

Nowa struktura firmy pozwoli pracownikom, którzy zachowają dotychczasowe warunki umowne, czerpać korzyści z dynamicznego otoczenia i cieszyć się większymi możliwościami rozwoju zawodowego w grupie firm, których jednym z wyróżniających się elementów jest inwestycja w rozwój.

Fuzja jest częścią Biznes Planu (2019-2022) kierowanego przez CEO Luigiego De Puppi, jako część programu, którego celem jest dalsze zwiększanie efektywności operacyjnej Grupy na całym świecie. Maschio Gaspardo ma teraz na celu rozwój i wzmocnienie biznesu poprzez konsolidację obecności Grupy na rynkach o wysokim potencjale (Chiny, Japonia, Azja Południowo-Wschodnia i Ameryka Północna), które będą rozwijane zarówno wewnętrznie, jak i poprzez partnerstwa strategiczne. Plan obejmuje również większą kontrolę rynków, na których obecność Grupy jest nadal marginalna, takich jak Afryka i Ameryka Południowa.

Kolejnym motorem rozwoju strategicznego jest wzmocnienie platformy produktowej przeznaczonej do maszyn zielonkowych, z flagowymi prasami zwijającymi o zmiennej geometrii i komorze, z inwestycjami mającymi na celu zwiększenie zasięgu oraz rozwój elektroniki i łączności sprzętu zaprojektowanego i wyprodukowanego w Cremonie.

Fuzja Maschio Fienagione i Maschio Gaspardo stanowi dla nas kolejny krok w kierunku efektywnej redukcji kosztów na korzyść struktury i optymalizacji procesów. Pozwoli nam to na jeszcze bardziej solidną pozycję w rynki, na których działamy, dając nam impuls do dalszej ekspansji 

- skomentował Mirco Maschio, prezes Maschio Gaspardo. 

Wśród celów tej operacji jest stworzenie nowych synergii, które są niezbędne do dalszego rozwoju zaawansowanych produktów. Pomoc nowych technologii i elektroniki jest teraz niezastąpiona, a funkcje takie jak łączność, możliwość gromadzenia i interpretowania przetwarzanych danych w celu maksymalizacji zysków naszych klientów, są obecnie integralną częścią rzeczywistości, która rośnie i odgrywa coraz większą rolę także w rolnictwie

- dodał Andrea Maschio, Prezes Maschio Holding SpA.

W rzeczywistości, wychodząc naprzeciw potrzebom rolników, nasi inżynierowie R&D wzmocnili gamę EXTREME o ISOTRONIC Serie 2, w którym wszystkimi parametrami roboczymi można łatwo zarządzać z terminalu ISOBUS ciągnika. Dodatkowo wprowadzono nową opuszczaną podłogę pozwalającą szybko usunąć wszelkie przeszkody bez wysiadania z ciągnika oraz możliwość regulacji ciśnienia do 210 bar.

Dalszym obszarem rozwoju jest gama prasoowijarek, które pozwalają zredukować przejazdy po polu, czas pracy i zużycie paliwa. Na przykład MONDIALE 120 COMBI jest najlepszym rozwiązaniem do zbioru zielonek: podczas zbioru plon jest cięty i owijany w jednej operacji, aby zachować wartość odżywczą produktu.

Łącząc kilka operacji w jednym kroku, nasz sprzęt poprawia zarządzanie gruntami rolnymi we wszystkich aspektach. Nasi rolnicy mają do dyspozycji intuicyjne i zrównoważone technologie, które umożliwiają im lepsze wykorzystanie środków produkcji. Ułatwia to osiągnięcie maksymalnych plonów na polu, unikając marnowania czasu i zwiększając szacunek dla gleby i środowiska.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.