Nowości Wozy paszowe

Martin - Nowe polskie wozy paszowe

Data publikacji:

Martin jest nową krajową marką na rynku maszyn i urządzeń rolniczych. W jej ofercie są pionowe i poziome wozy paszowe, rozrzutniki i ścielarki, ale również mieszalniki, śrutowniki, gniotowniki oraz całe instalacje do wytwarzania pasz. Firma świadczy także pełne usługi serwisowe w okresie gwarancyjnym jak pogwarancyjnym.

Oferta pionowych wozów paszowych obejmuje modele z pojedynczym lub podwójnym ślimakiem.
W kategorii maszyn jednoślimakowych, firma oferuje modele jednoosiowe o pojemności zbiornika od 6 do 16 m³. Maszyny cechują się zwartą i solidną konstrukcją. Osadzone są na nowym typie ramy o dużej wytrzymałości z pełnym zabezpieczeniem antykorozyjnym. Skrzynia ładunkowa wykonana jest z blachy odpornej na korozję i ścieranie o grubości 6 lub 8 mm, natomiast dno zbiornika jest z blachy o grubości 20 mm. Na ścianach zbiornika paszowego znajdują się zamontowane 2 kontra-noże ułatwiające rozdrabnianie paszy oraz boczne drzwi wyładunkowe, które sterowane są bezpośrednio z ciągnika. Proporcje wymiarów skrzyni oraz zastosowane noże zapewniają efektywne przygotowanie paszy o wysokiej jakości. Pionowy, pojedynczy ślimak napędzany jest poprzez WOM (540 obr./min). W zależności od wersji maszyny, wóz wyposażony jest w 6 do 12 noży wykonanych z wysokowytrzymałej stali chromowo-wanadowej. Sprawne przenoszenie mocy zapewnia włoska przekładnia planetarna firmy Comer Industries. Przełożenie prędkości obrotowej ślimaków: I bieg:19, II bieg: 39 obrotów.

Z dwoma ślimakami

Wozy dwuślimakowe oferowane są w wersji jednoosiowej o pojemności zbiornika 12-24 m³ oraz osadzonej na dwóch osiach i pojemności 16-24 m³. Możliwe jest zastosowanie osi w systemie resorowym bogie i tandem. Skrzynia ładunkowa jest wykonana z blach stalowych o parametrach jak w modelach jednoślimakowych. Drzwi wyładunkowe prawe lub lewe sterowane są również z kabiny operatora. Do mieszania i cięcia paszy z kolei, stosowane są 2 mocowane na ścianach skrzyni kontra-noże oraz 2 pionowe ślimaki napędzane przez wałek WOM 1000 obr./min. Ślimaki charakteryzują się wzmocnioną konstrukcją i posiadają  odporne na zużycie, trwałe noże w układzie 6+6, 7+7, 8+8, 9+9 oraz 11+11. Przenoszenie napędu zapewnia wytrzymała przekładnia kątowa, dwubiegowa firmy Comer Industries. Praca na pierwszym biegu umożliwia cięcie przy mniejszym zużyciu paliwa, natomiast na drugim  intensywniejsze mieszanie i oczyszczanie ślimaka mieszającego z paszy na koniec karmienia bydła. Przełożenie prędkości obrotowej ślimaków: I bieg:19, II bieg: 39 obrotów.
Na uwagę zasługuje też bogate wyposażenie wszystkich wozów oferowanych przez firmę MARTIN. Znajdziemy tutaj między innymi wagę elektroniczną włoskiej firmy Digi Device, obsługiwaną na wozie, solidną rurę wokół krawędzi zbiornika zapobiegającą wysypywaniu się paszy, drabinkę, mechanicznie regulowaną stopkę podporową, wałek przekaźnika mocy do WOM oraz zaczep obrotowy z certyfikatem bezpieczeństwa. Wszystkie oferowane przez firmę MARTIN pionowe wozy paszowe objęte są serwisem i gwarancją przez okres 5 lat.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.