Aktualności

Martin Agro ze złotym medalem Fermy

Data publikacji:

Firma Martin Agro działa na rynku od 2016 r. i specjalizuje się w produkcji sprzętu dedykowanego dla gospodarstw nastawionych na hodowlę bydła. W jej ofercie znajdują się wozy paszowe w wersjach pionowej i poziomej, do tego ścielarki ściółki, rozrzutniki obornika, gniotowniki i mieszalniki pasz. Na tegorocznej edycji targów Ferma w Bydgoszczy firma Martin Agro otrzymała złoty medal za swój pionowy wóz paszowy Martin MixMax.

    Martin Agro ze złotym medalem Fermy

    Andrzej Kostrzewski, właściciel firmy Martin Agro.

Zasadniczo Martin Agro oferuje wozy paszowe pionowe oraz poziome o pojemności od 5 do nawet 30 m³, w tym wersje specjalne, wykonywane na indywidualne zamówienia klientów. Polski producent aktywnie współpracuje na tym polu z włoską firmą RBS. Pionowe wozy paszowe serii MixMax oferowane są w pojemności od 6 do 16 m³, przy czym obecnie najlepiej sprzedają się wersje od 8 do 10 m³. Wozy Martin Agro wyróżniają się swoją zwartą, solidną budową, ale także ciekawymi rozwiązaniami technicznymi.

Wytrzymała konstrukcja plus innowacyjne rozwiązania

Wozy Martin MixMax osadzone są na solidnej osi o przekroju 70/80 mm, ze wzmacnianymi kołami na felgach w rozmiarze 10.0x75-15.3. Zbiorniki paszowe wozów są odporne na korozję i ścieranie, z pewnością posłużą przez wiele lat. Ściany zbiorników wykonane są ze stalowej blachy o grubości 6 lub 8 mm, natomiast dno ma grubość aż 20 mm, wszelkie deformacje i odkształcenia są więc wykluczone. Za sprawne przygotowanie TMR u odpowiada tutaj pionowy ślimak o specjalnie wzmocnionej konstrukcji.

– Dopracowaliśmy ślimak, co pozwoliło zmniejszyć o 20-30% zużycie paliwa. Innowacyjna konstrukcja została uzyskana poprzez optymalnie wygięte płaty. Na ślimaku są też dodatkowe nożyki, które przyspieszają cięcie. Ich ilość jest praktycznie podwojona

– wyjaśnia Andrzej Kostrzewski, właściciel firmy Martin Agro.

Napęd przenoszony jest z wału odbioru mocy pracującego z prędkością 540 obr./min, solidna i wytrzymała dwubiegowa przekładnia planetarna zapewnia bezawaryjną pracę maszyny. Ważnymi elementami roboczymi są trwałe noże wykonane ze stali chromowo-wanadowej, gwarantującej skuteczne cięcie i mieszanie przy niewielkim zapotrzebowaniu mocy ciągnika. W zależności od wersji wozu wyposażony jest on w 6 do 12 noży oraz dwa duże, kontra-noże ułatwiające rozdrabnianie. Szerokie boczne drzwi wyładunkowe są sterowane bezpośrednio z ciągnika.

Wyposażenie seryjne wozów MixMax uzupełnia rura wokół krawędzi zbiornika, która zapobiega możliwości wysypywania się paszy, wygodna platforma do obsługi, drabinka, mechanicznie regulowana podpora i wałek przekaźnika mocy do WOM. W opcji znajduje się natomiast bezprzewodowy system sterowania funkcjami, pozwalający na obsługę maszyny przez jedną osobę, drugie drzwi wyładunkowe oraz transporter. Wszystkie wozy paszowe Martin Agro objęte są serwisem i gwarancją przez okres 5 lat.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.