[ATB] Aktualności

Manitou - Rok wzrostów

Data publikacji:

Grupa Manitou w roku finansowym 2017 zanotowała wzrost obrotów we wszystkich segmentach i obszarach działalności, osiągając łączny przychód w wysokości 1591 mln, co w odniesieniu do roku 2016 oznacza wzrost aż o 19%. Oprócz tego rok przed czasem zrealizowała założony na lata 2014-2018 cel uzyskania zysku operacyjnego na poziomie 6% przychodów ze sprzedaży.

Rok 2017 zamknięto w firmie Manitou ostatecznie podczas marcowego spotkania dyrektorów w siedzibie firmy w Ancenis nad Loarą. – Grupa zamknęła rok budżetowy 2017 r. wzrostem przychodów o 19%, przy jednoczesnym wzmocnieniu pozycji rynkowej, rozszerzeniu działalności poza Francją, przejęciu dwóch podmiotów w Indiach i Australii, i przy dalszej poprawie rentowności. W minionym okresie zysk operacyjny wzrósł o 35%, osiągając wartość 6% przychodów, a z wyłączeniem wpływu kursowego 6,5%, co było celem w planie na lata 2014-2018. Cieszymy się również z powrotu rentowności po dwóch trudnych latach w segmencie produktów kompaktowych, a także z nadzwyczajnych wyników działu serwisu i rozwiązań, który jest obecnie najlepszy w całej Grupie. Bogaty portfel zamówień i utrzymujące się korzystne warunki na rynku stymulują wzrost produkcji we wszystkich naszych zakładach, a pełne efekty tego przyspieszenia będą widoczne w drugiej połowie roku. Pozwala to nam przewidywać w bieżącym roku wzrost sprzedaży o 10% oraz poprawę zysku operacyjnego o ok. 50 punktów bazowych, co odpowiada około 6,5% wartości przychodów ze sprzedaży – podsumował Michel Denis, prezes Grupy Manitou.

Nowa pięciolatka

Firma zdefiniowała również swoją strategię na lata 2018-2022. W nowym planie działania Manitou stawia sobie za cel przede wszystkim uzyskiwanie wyższego wzrostu sprzedaży niż wskazywałyby na to trendy rynkowe. – Do roku 2022 Grupa Manitou wzmocni swoją pozycję, poszerzając gamę produktów i usług oraz dostarczając najnowocześniejsze rozwiązania na całym świecie. Poprzez zwiększanie naszego zasięgu geograficznego oraz dzięki innowacjom, przy stałych czynnikach zewnętrznych, chcemy uzyskiwać wzrosty wyższe od średniej dla całego rynku. Przyjęte ramy rozwoju pozwalają nam zdefiniować docelowy okresowy zysk operacyjny w roku 2022 na ponad 8% przychodów ze sprzedaży, co będzie dużym wyzwaniem dla wszystkich działów – zapowiedział prezes Michel Denis.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.