[ATR] Nowości Manitou

Manitou - Nowe i zmodernizowane ładowarki

Data publikacji:

Bogaty asortyment ładowarek Manitou dla rolnictwa zapewnia możliwość wyboru maszyny najlepiej odpowiadającej wymaganiom każdego użytkownika. Producent nie poprzestaje na uzupełnianiu oferty nowymi modelami, lecz także stale modernizuje maszyny i dostosowuje do potrzeb rolników oraz wymogów środowiskowych.

Manitou zaprezentuje podczas targów Agritechnica m.in. nowe i zmodernizowane ładowarki teleskopowe, przegubowe i ze sterowaniem burtowym oraz rozwiązania ułatwiające pracę i obniżające koszty użytkowania maszyn.

Zmiany ewolucyjne

Manitou chętnie poddaje swoje maszyny restylizacji i modernizacji. Taki los spotkał m.in. jedną z najpopularniejszych w rolnictwie ładowarek teleskopowych - MLT 625-75 H o mocy 75 KM (wysokość podnoszenia 5,9 m, udźwig maks. 2,5 t). Ładowarka jest teraz wyposażona w silnik spełniający normę emisji spalin Stage V i dostępna w wersji rozwijającej prędkość 40 km/h (opcja).
Wśród innowacji dostępnych w różnych modelach MLT zwraca uwagę nowa funkcja Eco Stop, która zapewnia mniejsze zużycie paliwa i o 15% niższy przebieg roboczogodzin, co przynosi znaczne obniżenie kosztów eksploatacji. Według producenta maszyny w rolnictwie pracują średnio od 15 do 30% czasu na biegu jałowym. Eco Stop automatyczne wyłącza silnik ładowarki po określonym czasie pracy na biegu jałowym. Czas bezczynności można ustawić od jednej do 30 minut, a funkcja jest aktywowana i dezaktywowana jednym przyciskiem.  
Innym interesującym rozwiązaniem, w które można doposażyć także użytkowane maszyny MLT jest system High View. To umieszczona na głowicy wysięgnika, zabezpieczona przed uszkodzeniem kamera, która automatycznie przekazuje obraz do wyświetlacza w kabinie. Dzięki temu załadunek materiałów łyżką przebiega wydajniej (o 10%, przy mniejszym wysiłku), a kierowca ma możliwość kontrolowania poziomu materiału w przyczepie. Oświetlenie LED zapewnia działanie również po zmroku. Ze względów bezpieczeństwa, w trakcie jazdy wstecz wyświetlacz automatycznie przełącza się na obraz z tylnej kamery.

Ultra kompaktowa

Wśród ładowarek MLT nowością jest ultra kompaktowy model MLT 420-60 H, wyposażony w silnik Kubota o mocy 57 KM, spełniający normę emisji Stage V. Hydrostatyczny napęd na 4 koła zapewnia siłę uciągu 32,4 kN i dobrą trakcje w trudnym terenie. Dzięki zastosowaniu wstępnego filtra powietrza i wentylatora chłodnicy z odwracanym nadmuchem maszyna sprawdza się w zapylonym środowisku. Ładowarka oferuje udźwig 2 t przy maksymalnej wysokości podnoszenia 4,35 m (widły paletowe) i siłę zrywająca 42,05kN. Z maksymalnie wysuniętym w przód wysięgnikiem udźwig wynosi 900 kG (widły).
Maszynę wyróżniają przede wszystkim wyjątkowo małe wymiary - szerokość zaledwie 1,49 m i wysokość 1,87 m, co ułatwia poruszanie się na małej przestrzeni i w zabudowaniach. Mimo takich gabarytów, ładowarka ma dużą i przestronną kabinę (z modelu MLT 625), dobrze wyciszoną (76 dB),
zapewniającą wysoki komfort pracy (widoczność 360°, ergonomiczne przyrządy, w tym dżojstik JSM). Wszechstronność i łatwą obsługę zapewniają m.in. system ECS (Easy Connect System) do łatwej wymiany osprzętu oraz zestaw dostępnego osprzętu. Dobry dostęp do podzespołów wymagających konserwacji oraz podłączenie maszyny do sieci ułatwia z kolei serwisowanie i monitoring.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.