Opinie użytkowników

Manitou - Dwie z drugiej ręki

Data publikacji:

W wielu gospodarstwach częstym widokiem jest więcej niż jedna maszyna tej samej firmy. To oczywiście może świadczyć o przywiązaniu ich właściciela do konkretnej marki, lecz częściej jest dowodem na to, że maszyny te po prostu się sprawdzają. Dowodem na potwierdzenie tej tezy jest gospodarstwo należące do Jacka Jankowskiego z miejscowości Długie Pole niedaleko Gdańska, który jest użytkownikiem dwóch ładowarek teleskopowych ze stajni Manitou - modeli

MT 932 i MT 732, co ciekawe, kupionych jako maszyny używane.

Pierwsza z ładowarek trafiła do gospodarstwa w Długim Polu w 2005 r. Wybór padł na model MT 932, napędzany sprawdzonym silnikiem Perkinsa, o maksymalnym udźwigu 3,2 t i wysokości podnoszenia 9 m, stosunkowo rzadko spotykanej w zastosowaniach rolniczych. Rolnik nie zdecydował się jednak na kupno maszyny nowej, wybrał bowiem zgodnie ze swoją filozofią działania odnośnie parku maszynowego sprzęt z „drugiej ręki”. – Działamyna bieżąco, jak uzbieramy własne środki, wtedy dokonujemy zakupów - zgodnie z zasadą „zero kredytów”, najlepszy bowiem sposób to nie pchać się w kredyty i leasingi. Składaliśmy wnioski do PROW, ale zawsze było coś nie tak. W końcu odpuściliśmy temat. Stawiamy na maszyny używane, w wieku dwóch-trzech lat, kiedy są już o wiele tańsze niż maszyny nowe, a nadal w bardzo dobrej kondycji. Szukamy takiego sprzętu przez Internet - tak kupowaliśmy ciągniki czy ładowarki. Wiadomo przy tym, że trzeba się najeździć, aby znaleźć coś interesującego - nie sposób bowiem się „napalać” i kupować pierwszej maszyny z brzegu. Potrzeba do tego jednak dużo cierpliwości. Zimą jest jednak na to czas, a przy okazji można pozwiedzać Polskę – śmieje się pracujący w gospodarstwie Kamil Zuzelski, prywatnie zięć właściciela. – Patrzymy oczywiście przede wszystkim na stan techniczny maszyny - ładowarka MT 932 została kupiona w wieku dwóch lat, była to maszyna poleasingowa sprowadzona z Francji. To był bardzo dobry zakup, bo maszynę w dobrym stanie, z przebiegiem 600 mth udało się kupić za 60 tys. zł – podkreśla rolnik.

Przywiązanie do marki

Bardzo często klienci, którzy użytkują maszyny Manitou, kupują kolejne z tym logo. Nie inaczej było w gospodarstwie w Długim Polu. Gdy bowiem nadszedł czas zakupu, a był rok 2017, wybór padł na bliźniaczo podobny, acz nieco mniejszy model MT 732. – Maszyna. . .

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 07/2018
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.