[ATR] Nowości Mandamkultywatory

Mandam z kultywatorem dłutowym Rhino

Data publikacji:

Wśród kilku maszyn, które firma Mandam pokaże pierwszy raz w kraju podczas wystawy Agro Show w Bednarach, znajdzie się kultywator dłutowy Rhino. Jak informuje producent, jest on przeznaczony do bezorkowej uprawy gleby.

Mniejszy kultywator ma szerokość roboczą 4 m i masę własną 5840 kg, większy model uprawia pas gleby o szerokości 6 m, a jego masa wynosi 6352 kg. Z powodu dużej masy i wymaganego dynamicznego oddziaływania elementów roboczych na glebę, niezbędnego w tej technologii uprawy, moc współpracujących ciągników powinna wynosić odpowiednio 240 i 320 KM, więc potencjalnymi użytkownikami tych kultywatorów będą duże gospodarstwa lub firmy usługowe.

Podstawowym elementem nośnym tych maszyn jest przestrzenna stalowa rama, wykonana z walcowanych kształtowników. Na jej poprzecznych belkach umieszczono 4 rzędy zębów, których grządziele zabezpieczono przed mechanicznymi uszkodzeniami za pomocą podwójnych sprężyn śrubowych o przeciwnych zwojach.

Długą żywotność zębów zapewniają odwracalne szpice dłutowe o szerokości 40 mm, wykonane ze stali o wysokiej odporności na ścieranie. Maksymalna głębokość pracy zębów wynosi 30 cm. Mniejsza z maszyn ma 10 zębów, większa - ma ich 12.

Rama na końcu jest podparta na dwóch kołach ogumionych, a którymi zamontowana jest sekcja składająca się z 9 talerzy tnąco - równających, połączonych z belką za pośrednictwem indywidualnych wsporników.

Kultywator o szerokości roboczej 4 m ma na belce 15 uzębionych talerzy, model większy - ma 21 talerzy. By optymalnie dostosować maszyny do długotrwałej i intensywnej pracy w trudnych warunkach, w piastach talerzy zastosowano bezobsługowe łożyska o podwyższonej nośności, a w układzie regulującym skokowo głębokość pracy użyto siłowników hydraulicznych z klipsami montowanymi na tłoczyskach.

By poszerzyć walory użytkowe tych maszyn, producent w standardzie wyposaża je m.in. w przednie koła podporowe, składane hydraulicznie ramy z blokadą, wał tandemowy C-Ring, oświetlenie. W opcji oferuje inne typy wałów (rurowy, daszkowy, sprężynowy, gumowy, packer), co pozwala na ich odpowiedni dobór do typu uprawianych gleb

 

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.