Technika

Mandam - Błękit z Gliwic

Data publikacji:

Na firmowym stoisku, podczas tegorocznego Agrotechu w Kielcach, prócz przedstawicieli poszczególnych grup maszyn, Mandam zaprezentował także nowości ofertowe. Wśród nich znalazła się m.in. ulepszona wersja pługa obrotowego Orkan Vario oraz nowy wał dogniatający Star Tandem.

Pług występuje m.in. w wersji 4- i 5-skibowej (model 4+ i 4+1), oferując szerokość roboczą odpowiednio 1,2-2 i 1,5-2,5 m. Odstępy pomiędzy korpusami wynoszą 102 cm. Rama maszyny wykonana jest z profilu 140x140x10 mm. Charakterystyczną cechą pługa jest duży prześwit pod ramą, który wynosi 82 cm. Opisywane modele cechuje masa odpowiednio 1510 i 1800 kg, natomiast zapotrzebowanie mocy to 110 i 130 KM.

W standardowym wyposażeniu Orkana Vario są m.in. pełne odkładnice oraz półśrubowe o długości 80 cm, regulowana belka zaczepowa kat. III, zabezpieczenie na bolce, hydrauliczne obracanie pługa oraz regulowanie szerokości skiby w zakresie od 30 do 50 cm. Opcjonalnie do wyboru jest m.in. przedpłużek, pneumatyczne koło podporowe, odkładnice – pełna (120 cm) oraz ażurowa (120 cm) czy skrobaki do koła.

Gwiazda wśród wałów

W kwestii uprawy przedsiewnej producent z Gliwic oferuje nowy wał dogniatający Star o szerokości roboczej 3 m, w którym wykorzystano ciężkie, żeliwne koła samooczyszczające się w trakcie pracy. Koła żeliwne o średnicy 550 i 500 mm (22+22 szt.) ułożone są naprzemiennie, dzięki czemu gleba zagęszczana jest dwuwarstwowo. Producent oferuje również wersję tandem wału, gdzie koła nachodzą na siebie i są jednakowej średnicy (550 mm, 33 szt.), jednak rozmieszczone zostały w dwóch rzędach, co umożliwia pracę z wyższą prędkością. Masa wału Star wynosi 1470 kg, natomiast wersja tandem jest lżejsza i waży 1200 kg. Zapotrzebowanie mocy wynosi odpowiednio 80 i 70 KM.

Głównie na eksport

– Około 70% naszej sprzedaży stanowi eksport. Naszym głównym rynkiem zbytu są Niemcy. W następnej kolejności jest Francja, Austria, Czechy, Wielka Brytania, Dania, a także Włochy. Na koncie mamy też sprzedaż pierwszych maszyn do Japonii, gdzie wysłaliśmy bronę talerzową, wał Campbella, kultywator ścierniskowy i głębosze. Są to klienci poznani podczas zeszłorocznej Agritechniki w Hanowerze – mówi Józef Seidel, zastępca dyrektora handlowego ds. marketingu. – Najczęściej za granicę sprzedajemy kultywatory do uprawy bezorkowej Top i Spec, a także brony talerzowe z serii Gal, Tal – dodaje przedstawiciel firmy Mandam.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.