[ATR] Aktualności

Mahindra partnerem Dewulf

Data publikacji:

Dewulf jest jednym z największych producentów sprzętu wykorzystywanego w produkcji ziemniaka. Belgijska firma rozpoczęła współpracę z indyjską Mahindrą.

Ziemniak zajmuje czwartą pozycję w strukturze zasiewów roślin uprawnych na świecie. Z kolei Indie są drugim na świecie producentem tej rośliny. Nic dziwnego, że Dewulf zdecydował się na strategiczne partnerstwo z indyjską marką.
– Z niecierpliwością oczekujemy wprowadzenia naszych innowacji i technologii na drugi co do wielkości rynek ziemniaków na świecie. Jesteśmy podekscytowani faktem, że możemy współpracować z Mahindrą, wiodącym producentem indyjskiego sprzętu rolniczego. Ponieważ Mahindra jest naszym partnerem, wierzymy, że będziemy w stanie zmienić techniki uprawy ziemniaków w Indiach. – skomentował René Boeijenga, CEO w Dewulf.
Mahindra to gigantyczne konsorcjum, z siedzibą główną w Indiach, zatrudniające przeszło 200 tyś. osób. Firma znana jest przede wszystkim z produkcji samochodów, łodzi, a nawet samolotów. Jednak wyjątkowo szerokie portfolio przedsiębiorstwa obejmuje także sprzęt rolniczy, w tym przede wszystkim ciągniki.
Głównym celem współpracy między markami ma być wprowadzenie technologii sadzenia ziemniaków Dewulf na rynek indyjski. Warto podkreślić, że obie firmy opracowały już sadzarkę do ziemniaków pod nazwą „Mahindra Dewulf”, która jest obecnie w trakcie testów polowych. Według inżynierów nowo opracowana maszyna umożliwi indyjskiemu rolnikowi precyzyjne i równomierne sadzenie ziemniaków, co przełoży się na wyższe plony oraz obniżenie kosztów produkcji.
– Cieszymy się z nawiązania współpracy z Dewulf, światowej klasy producentem maszyn rolniczych. Nasza umowa licencyjna z Dewulf pozwoli nam wprowadzić najnowszą technologię sadzenia do plantatorów ziemniaków w Indiach. – skwitował Rajesh Jejurikar, prezes w dziale sprzętu rolniczego Mahindra & Mahindra Ltd.

BK

fot. firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.