[ATR] Gospodarka i rolnictwo

m Banki - Zwycięzcy rankingu

Data publikacji:

Już po raz trzeci firma konsultingowa Martin&Jacob przeprowadziła ranking pt. „Bank Najlepszy dla Rolnika”. Celem badania jest wyłonienie liderów w bankowości rolniczej oraz wskazanie, w którą stronę zmierzają preferencje i oceny rolników korzystających z usług bankowych.

Pierwsza trójka rankingu Bank Najlepszy dla Rolnika to: BGŻ PNB Paribas, SGB Spółdzielcza Grupa Bankowa oraz Bank Polskiej Spółdzielczości. Najwyższy awans w kategorii oferta zanotował Bank PKO BP, zmieniając lokatę 7 na 2. Dokładnie taki sam wynik , ale w kategorii jakość obsługi, osiągnął mBank. W tegorocznej edycji rankingu wzięło udział 9446 rolników będących właścicielami gospodarstw rolnych, zarządcami    lub osobami powiązanymi rodzinnie z właścicielem gospodarstwa. Z tej grupy wyłoniono 2331 respondentów, którzy zadeklarowali korzystanie z jednego banku jako banku głównego. Do rankingu zakwalifikowano 12 banków o największych udziałach (liczonych liczbą rolników deklarujących dany bank jako główny) w sektorze agro. Banki podlegały ocenie w ramach 26 elementów, podzielonych na 4 obszary: oferta bankowa, jakość obsługi, warunki lokalowe i opinia o banku. Rolnicy oceniali m.in. możliwość realizowania przelewów przez Internet, wsparcie banku w znalezieniu partnerów biznesowych, wiedzę rolniczą doradców bankowych, indywidualne podejście do klienta, obecność stanowisk do obsługi segmentu agro czy długą tradycję związaną z branżą rolniczą. Respondenci korzystali z 10-punktowej skali, gdzie wartość „1” oznacza ocenę najniższą, a wartość „10” – najwyższą. Dla każdego z banków zostały wyliczone średnie arytmetyczne ocen.  Wyniki obliczeń zostały przekształcone w ocenę punktową każdego z czterech wymiarów: oferta, jakość obsługi, warunki lokalowe i wizerunek, a następnie złożyły się na ocenę końcową i ranking. Największy wpływ na wynik końcowy miała kategoria „oferta bankowa”, a w ramach niej czynniki związane z ofertą kredytową.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.