Gospodarka i rolnictwo

Litwa: Rośnie eksport mleczarski do Afryki i Azji

Data publikacji:

Służby weterynaryjne Litwy podały, że litewskie mleczarnie zwiększyły w 2017 roku wolumen eksportu. W badanym okresie wyeksportowano 63 tys. ton produktów mleczarskich, co stanowiło 16% więcej niż w 2016 roku.

Eksport mleka puszkowanego wzrósł o 72%, a głównym kierunkiem wywozu była Libia (68%) i Hongkong (12%). Eksport sera wzrósł z kolei o 14%. Najważniejszymi kierunkami eksportu była Korea Południowa (18%), USA (18%) i Armenia (15%).
W porównaniu do 2016 roku wzrósł eksport napojów mlecznych (+71%), mleka w proszku do konsumpcji (+32%), twarogów (+29%), serwatki (+15%), serów i lodów (+14% każdy). Spadła ilość masła eksportowanego do krajów trzecich, choć dotychczas Litwa była wśród czołowych eksporterów tego produktu. Litwa skompensowała sobie to sprzedażą w UE.

W 2017 roku Litwa uzyskała pozwolenia eksportowe do Algierii, Meksyku i Nowej Zelandii.

Źródło: forummleczarskie.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.