[ATR] Technika Lemken

Lemken - Prosto za ciągnikiem

Data publikacji:
pług diamant

Od przyszłego roku firma Lemken oferować będzie dla pługów półzawieszanych Diamant nowy system OptiLine. Pozwala on zniwelować zjawisko ciągnięcia bocznego, poprawiając tym samym prowadzenie pługa.

Do tej pory w półzawieszanych pługach obracanych, ze względów systemowych, rolnicy musieli akceptować takie zjawisko. Teraz za pomocą odpowiedniego siłownika, producentowi niebieskich maszyn udało się przenieść na ciągnik dodatkowy moment obrotowy, który kompensuje zjawisko ciągnięcia bocznego. Dzięki temu linia pociągowa ciągnik/pług przemieszcza się w kierunku środka tylnej osi. Pomiary producenta wykazały, że dzięki temu rozwiązaniu zużycie paliwa można zredukować nawet o 10%. Praca z pługiem bez ciągnięcia bocznego oznacza również odciążenie operatora, który nie musi zajmować się tym problemem podczas pracy.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.