[ATR] Nowości Lemken

Lemken Primus i Albatros - zaczepiane po zmianach

Data publikacji:
lemken albatros
lemken primus
lemken primus

Od lipca można zamawiać zaczepiane opryskiwacze Primus i Albatros firmy Lemken w najnowszych wersjach. Wprowadzone w maszynach zmiany wybiegają poza zewnętrzny lifting i dotyczą również rozwiązań technicznych oraz obsługi. Bardziej gruntownej modernizacji doczekał się mniejszy Primus, będący bazowym modelem dla profesjonalnych gospodarstw.

W nowej ofercie są opryskiwacze Primus 10 i 12 ze zbiornikami o pojemności od 2400 do 4400 l i belkami o szerokości od 15 do 30 m, a także modele Albatros 10 i 12 wyposażone w zbiorniki mieszczące od 4200 do 6000 l oraz belki o szerokości od 15 do 39 m.
Terminal z nowościami
W zmodernizowanych maszynach elementy sterowania są teraz rozmieszczone bardziej przejrzyście, a wszystkie przyłącza są zgrupowane centralnie i schowane pod osłoną ochronną. Na zmianach zyskał również wygląd zewnętrzny, dzięki wprowadzeniu bardziej zaokrąglonych profili, nowoczesnego oświetlenia LED oraz schematu barw zgodnego z całą rodziną opryskiwaczy polowych Lemkena.
Modernizacja objęła również komputer roboczy oraz terminal. Obecnie standardem w opryskiwaczach jest intuicyjny graficzny interfejs użytkownika instalowany w terminalu CCI-50. Dodatkowo na życzenie może być doinstalowany odbiornik DGPS, jeśli użytkownik będzie chciał korzystać ze sprawdzonych, zaawansowanych aplikacji terminala CCI, takich jak funkcja automatycznego sterowania sekcjami belki czy asystent automatycznego prowadzenia równoległego.

Zmodernizowane modele Primus i Albatros z serii 12 są również fabrycznie kompatybilne z ISOBUS, dzięki czemu mogą być sterowane za pomocą dowolnego terminala zgodnego z tym standardem.

Belka z cyrkulacją
Jeśli chodzi o modele Primus, opryskiwacze te już w podstawowej wersji są wyposażane w system cyrkulacji cieczy. Oznacza, że natychmiast po włączeniu oprysku jednorodna ciecz robocza jest dostępna na całej szerokości belki. Poza tym wersje EES mają w standardzie zautomatyzowaną hydraulikę wodną oraz procedury czyszczenia, dzięki czemu proces mycia opryskiwacza jest bardziej przyjazny dla środowiska i można nim wygodnie sterować z kabiny ciągnika.
Wśród innych, wartych uwagi detali jest powiększony do 320 l zbiornik na czysta wodę oraz „elastyczny” dyszel, umożliwiający zaczepianie opryskiwacza zarówno w pozycji górnej, jak i dolnej.
SS
Fot. firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.