[ATR] Nowości Lemken

Lemken - Nowa jakość orki z Diamant 16

Data publikacji:
diamant 16

Firma Lemken wprowadza na rynek nowy duży pług obracalny Diamant 16, z systemem regulacji, gwarantujący mniejsze zużycie paliwa i lepszy komfort pracy. Zastosowany system OptiLine zapobiega ciągowi bocznemu podczas orki. Zakres zastosowań tego pługa został również poszerzony. Dzięki większej szerokości roboczej można w pełni wykorzystać ciągniki o większej mocy.

Ze względu na szybki rozwój technologii i wciąż rosnące wymagania użytkowników w odniesieniu do obsługi firma Lemken, dbając o rozwój jakości roboczej i zwiększenie produktywności swoich maszyn, stworzyła nowy pług - Diamant 16, zdaniem producenta jeszcze lepszy pod względem zużycia paliwa i komfortu obsługi. Wyposażony jest w układ OptiLine (zdobywca srebrnego medalu Agritechniki), pierwszy i dotychczas jedyny system regulacji dla tego typu pługa, który zapobiega ciągowi bocznemu podczas orki. OptiLine kompensuje boczny ciąg wynikający z asymetrycznej pozycji pługa za ciągnikiem dzięki dodatkowemu siłownikowi na układzie zaczepowym. Ten system regulacji przesuwa ciągnik/pług w kierunku środka tylnej osi, zapewniając oszczędność paliwa nawet do 10%. Zmniejszają się również wymagania stawiane operatorowi, ponieważ nie ma potrzeby przeciwdziałania ściąganiu ciągnika.
Pług oferowany jest również z systemem automatycznego zabezpieczenia korpusów Hydromatic, wyróżniającym się dużym zakresem wychylenia korpusu po napotkaniu przeszkody, co zapewnia pracę bez przerw nawet podczas głębokiej orki. Minimalną siłę wyzwalającą korpusów można ustawiać z kabiny w szerokim zakresie, zależnie od zmiennych warunków glebowych.
Jeśli chodzi o cechy charakterystyczne, nowy Diamant cechuje się również m.in. zastosowaniem łożysk o większych rozmiarach czy też bezstopniową, hydrauliczną regulacją głębokości roboczej. Wszelkich zmian operator dokonuje w kabinie ciągnika, co dodatkowo zwiększa komfort pracy. Diamant 16 jest dostępny z korpusami Dural lub DuraMaxx, w wersji do 9 korpusów.

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.