[ATR] Nowości Lemken

Lemken - Lekki, sześcioskibowy pług obracalny

Data publikacji:
Juwel 7 M

Rodzinę zawieszanych pługów obracalnych Juwel 7 M firmy Lemken uzupełnił ostatnio ekonomiczny model 6-skibowy, przeznaczony do współpracy z ciągnikami o mocy od 100 do 200 KM. Nowy pług ma wejść do sprzedaży z początkiem przyszłego roku.

Podobnie jak dotychczas oferowane pługi Juwel 7 M, wyposażone w 3, 4 lub 5 zdwojonych korpusów, także w konfiguracji 3+1 i 4+1 nowy, 6-skibowy model zbudowany jest na ramie wykonanej z profilu o przekroju 120x120 mm ze ściankami o grubości 10 mm i dostępny zarówno z mechaniczną, 4-stopniową regulacją szerokości roboczej korpusów, jak i w wersji MV z bezstopniową regulacją hydrauliczną (w zakresie od 25 do 55 cm/korpus).

Trwałe korpusy

Pług jest wyposażony m.in. w obrotnicę UniTurn o zwartej, krótkiej budowie, na osi o średnicy 120 mm, pozycjonującą maszynę blisko ciągnika, zapewniającą precyzyjny i bezpieczny obrót. Kąt pochylenia pługa reguluje się niezależnie dla każdej strony za pomocą nakrętki kołpakowej i ogranicznika. Nakrętki są łatwe w obsłudze i chronią gwinty przed zabrudzeniem, co umożliwia bezproblemową i precyzyjną regulację w każdej sytuacji. Standardowe wyposażenie obejmuje poza tym sprawdzone korpusy Dural, a innowacyjne korpusy Lemken DuraMaxx dostępne są opcjonalnie. Pełne i ażurowe odkładnice DuraMaxx są wykonane z odpornej na ścieranie specjalnej stali narzędziowej i nie mają żadnych nawierconych otworów montażowych ani perforacji, co zapewnia o 150% dłuższą żywotność. Ponieważ odkładnice DuraMaxx nie są przykręcane, lecz montowane na zaczepach, można je zużyć niemal do końca oraz bardzo łatwo i szybko wymieniać, w czasie 5-krotnie krótszym niż odkładnice tradycyjne. Do wszystkich pługów Juwel 7 M i MV dostępne są oczywiście dodatkowe elementy robocze, takie jak listwy ścinające, kroje tarczowe czy przedpłużki, które można regulować bez użycia narzędzi, a także różne koła podporowo-kopiujące, w tym typu Uni. W standardzie jest hydrauliczna amortyzacja koła, zapewniająca płynną zmianę jego pozycji i obrót pługa bez szarpnięć.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.