[ATR] Aktualności Lemkenopryskiwacze

Lemken kończy produkcję opryskiwaczy

Data publikacji:
lemken nova
lemken stekatee
lemken

Niemiecki producent maszyn rolniczych z końcem roku zawiesza produkcję opryskiwaczy polowych koncentrując się bardziej na technice mechanicznego zwalczania chwastów

Dyrektor naczelny Anthony van der Ley wyjaśnia: Po ponad 10 latach działalności w segmencie opryskiwaczy nie osiągnęliśmy wielkości rynkowej. Wymagania prawne na każdym z rynków na których działamy rosną i stają się coraz bardziej restrykcyjne i zróżnicowane. Chociaż podczas ostatniej edycji targów Agritechnica wprowadziliśmy kilka nowych modeli opryskiwaczy, a nasz zespół jest bardzo zmotywowany do działania, postanowilismy już teraz w odpowiedzialny sposób wycofać z naszej oferty opryskiwacze polowe. Jako firma rodzinna, Lemken zamierza wzmocnić i rozszerzyć swoja ofertę w obszarach uprawy gleby, technologii siewu i produktów do pielęgnacji roślin, aby utrzymać swoją pozycję innowacyjnego lidera na rynku. W ten sposób pielęgnacja upraw skoncentruje się na zrównoważonych rozwiązaniach (w tym ostatnio wprowadzonych rozsiewaczach nawozów). Z tego powodu Lemken nabył dwa lata temu firmę Steketee, holenderskiego specjalistę w dziedzinie produkcji maszyn do mechanicznej pięlęgnacji upraw. 

Więcej na ten temat w najbliższym numerze atr express 11/2020.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.