Aktualności

Lemken inwestuje w sztuczną inteligencję

Data publikacji:

Technologie obrazowania cyfrowego coraz częściej pojawiają się w zastosowaniach rolniczych, ponieważ nowoczesne rozpoznawanie obrazu umożliwia przynajmniej częściowo autonomiczne wykorzystanie maszyn w wielu dziedzinach. Tego typu rozwiązania wymagają oczywiście wysokiej klasy cyfrowych kamer oraz czujników połączonych z inteligentnymi algorytmami. Firma Lemken podejmuje te wyzwania i stawia na rozwiązania oparte o sztuczną inteligencję.

    Lemken inwestuje w sztuczną inteligencję

Lemken ma doświadczenia w obszarze obrazowania cyfrowego ponieważ dzięki technologii IC-Weeder AI umożliwia skuteczne usuwanie chwastów w uprawach buraka cukrowego. Systemowe oprogramowanie zostało opracowane przez holenderską firmę Track32, specjalizującą się w rozwiązaniach „Agro Tech”. Firma Lemken nabyła jej udziały i wykorzystuje tę doskonałą okazję do samodzielnego opracowywania technologii przyszłości we współpracy z tym kompetentnym partnerem.

Sterowanie dzięki zastosowaniu kamery cyfrowej

Obecnie zrównoważony rozwój jest możliwy dzięki inteligencji i precyzji maszyny, wspieranej cyfrową technologią obrazowania. Firma Track 32 opracowała w tym celu dedykowane oprogramowanie oparte o działanie sztucznej inteligencji. Współpraca pomiędzy Lemken oraz Track 32 to obopólne korzyści. Inwestycja oprócz dużego potencjału rynkowego oferuje dodatkowe korzyści i przyspieszy rozwój inteligentnych technologii w rolnictwie.

Dla firmy Lemken oznacza dokładniejsze i bardziej wszechstronne wykorzystanie narzędzi, a maszyny wyposażone w nową technologię wniosą znaczący wkład w rolnictwo regeneracyjne. Inteligentne maszyny będą mogły być już wkrótce sterowane nie tylko przez operatorów, ale także np. przez roboty. Specjaliści z firm Lemken i Track32 współpracują aktywnie nad kilkoma wspólnymi projektami, aby osiągnąć ten ambitny cel.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.