Nowości

Lemken - Azurit z przyczepą siewna Solitair 12 SW

Data publikacji:

Większą wydajność w precyzyjnym siewie wielkopowierzchniowym z jednoczesnym nawożeniem proponuje firma Lemken. Ma ją zapewnić duża zaczepiana przyczepa nawozowa Solitair 12 SW, która wejdzie na rynek w przyszłym roku, pozwalająca stworzyć wyjątkową kombinację z innowacyjnym siewnikiem punktowym Azurit.

    Solitair 12 SW

Optymalny termin agrotechniczny siewu precyzyjnego jest zwykle krótki, dlatego wszelkie rozwiązania zwiększające efektywność tego zabiegu są wysoce pożądane. Doskonale wpisuje się w te potrzeby opracowana przez firmę Lemken przyczepa siewna Solitair 12 SW o pojemności 5800 l, która podczas pracy z siewnikiem punktowym Azurit zapewnia dzienną wydajność do 60 ha.

Precyzyjne dozowanie

Przyczepa Solitair 12 SW jest wyposażona w system dozowania z dwoma wałkami wysiewającymi, każdy z czterema rolkami komórkowymi, napędzanymi mocnym silnikiem elektrycznym zapewniającym precyzyjną kontrolę dawki. Dzięki temu nawet przy wysokiej prędkości roboczej wałki dozują dokładnie ustaloną ilość granul do redlic nawozowych siewnika. Generowany przez hydraulicznie napędzany wentylator stały strumień powietrza równomiernie przenosi nawóz do nawet najbardziej odległych redlic. Na życzenie dostępne jest elektrohydrauliczne sterowanie sekcjami, umożliwiające wyłączanie z pracy poszczególnych sekcji, także automatycznie, co zapobiega m.in. podwójnemu nawożeniu.
Zbiornik Solitaira 12 SW można łatwo napełniać łyżką za pomocą ładowarki teleskopowej, z big-bagów czy przenośnikiem ślimakowym. Siewnik Azurit montuje się bezpośrednio na trójpunktowym układzie zawieszenia przyczepy, bez potrzeby stosowania jako nośnika maszyny uprawowej. Solitair 12 SW jest standardowo kompatybilny z Isobus co pozwala sterować zarówno przyczepą, jak i siewnikiem przy użyciu jednego terminala CCI1200. Siewnik Azurit może również pracować samodzielnie, a także w innych kombinacjach.

Niesamowity Azurit

Dostępny w wersji 4-, 6- i 8-rzędowej innowacyjny siewnik Azurit, z centralnym zbiornikiem nasion (600 l), realizuje unikatową koncepcję siewu DeltaRow, która gwarantuje każdej roślinie aż o 70% większą powierzchnię do wzrostu w porównaniu z wysiewem konwencjonalnym. W technologii DeltaRow każda sekcja wysiewa nasiona nie w jednym rzędzie, lecz w dwóch równoległych, oddalonych od siebie o 12,5 cm i wzajemnie nieco przesuniętych (każde 3 sąsiadujące nasiona z obu rzędów tworzą wzór trójkąta). W rezultacie wzrasta odległość między nasionami, które na tej samej powierzchni są bardziej rozproszone. Wysoką precyzję pojedynkowania nasion i wysiewu przy zmiennej, także wysokiej prędkości roboczej, zapewnia automatyczna regulacja zgarniaków i prędkości obrotowej tarcz (możliwa jest też regulacja ręczna). Jeśli siewnik jednocześnie dozuje nawóz, jest on umieszczany między wysiewanymi rzędami, co zapewnia identyczny dostęp wszystkich nasion do składników.

SS

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.